Lodowa wyprawka dla świeżo upieczonej mamy

Lodowa wyprawka dla świeżo upieczonej mamy

Lodowa wyprawka dla świeżo upieczonej mamy” to wakacyjny projekt dla pacjentek Szpitala Medikor realizowany przy wsparciu firmy Koral. Każda pacjentka przebywająca w szpitalu w okresie wakacji otrzymuje lody po porodzie.

Rozmowa z Anną Mółką (Kierownikiem zespołu pielęgniarek i położnych / Naczelną położną Szpitala Medikor) oraz Katarzyną Pazgan (pacjentka Szpitala Medikor)

Skąd pomysł na taki projekt w szpitalu?

Pomysł zrodził się całkiem przypadkiem, kiedyś jedna z pracownic naszego szpitala przeczytała artykuł Iwona Cichosz-Yggeseth (aktorka, Miss Świata Głuchych 2016), w którym opowiadała o porodzie w Norwegii. Wspomniała, że otrzymała lody po porodzie. Padły pytania, dlaczego nie w Polsce? Czemu nie w Naszym Szpitalu? I tak od pomysłu do działania udało się zorganizować akcje w naszej placówce.

Czy każda pacjentka otrzymuje lody?

Tak, każda pacjentka naszego szpitala otrzymuje lody po porodzie. Zdarza się również, że pacjentki dostają lody przed porodem. Jedynym ograniczeniem jest dieta i wskazania żywieniowe danej pacjentki, które nie pozwalają na podanie zimnego przysmaku. Naszym pragnieniem było aby po trudach porodu lody stanowiły miły element- pewnego rodzaju nagrodę i zapisały się w pamięci pacjentek pozytywnie.

Jak reagują świeżo upieczone mamy ?

Reakcja kobiet jest bardzo pozytywna, w pierwszej chwili kiedy na salę wchodzi położna z lodami lub oferuje „kawę mrożoną” w lodowej postaci – widać ogromne zdziwienie na twarzach pacjentek, śmiech i radość. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że taki mały gest może wzbudzić tyle pozytywnych reakcji.

Do kiedy potrwa akcja?

Planujemy, że projekt będzie realizowany przez okres wakacji. Nie wykluczamy, że przedłużymy go do września. Już planujemy kolejną niespodziankę dla pacjentek, które swoje pociechy będą rodziły w naszym szpitalu w miesiącach jesienno-zimowych.

Krótka rozmowa z pacjentką:

Pani Kasiu, czy dostała Pani lody po porodzie w szpitalu?

Tak, na drugi dzień po cięciu cesarskim położna przyniosła lody dla mnie i koleżanki z Sali.

Jak podoba się Pani inicjatywa szpitala- lody po porodzie?

Czytałam o tej akcji na fb szpitala, bardzo podoba mi się inicjatywa, myślę, że inne szpitale powinny brać przykład (śmiech).

Co Pani sądzi o takiej inicjatywie szpitala?

Tak jak wspomniałam wcześniej, trafiony pomysł. Myślę, że wspomnienie lodowej przyjemności będzie długo mi towarzyszyło.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.