Prawie dwa miliony dla klubów sportowych. Miasto podzieliło pieniądze

Milion 800 tysięcy złotych na rozwój sportu w Nowym Sączu rozdysponowano między czterdzieści sześć klubów sportowych. Dziś podczas briefingu prasowego w ratuszu ogłoszono wyniki konkursu. Ponad dziewięćdziesiąt procent klubów otrzymało większe dofinansowanie niż w ubiegłym roku.

KorzennaW2020

- Chcemy wrócić do naszych założeń, by pieniądze nie były dedykowane poszczególnym klubom czy stowarzyszeniom w sposób uznaniowy. Nigdy pełnego obiektywizmu nie zachowamy, ale musimy zmierzać do tego, by osiągnąć model optymalny. Ten rok jest pierwszym podejściem do tej propozycji. Konsultowaliśmy się ze środowiskiem sportowym, działaczami, trenerami i stowarzyszeniami sportowymi, aby podział środków był uczciwy - podkreślił prezydent Ludomir Handzel

Prezydent miasta zapewniał, że ma zamiar wspierać sport i kluby, które mają na swoim koncie liczne sukcesy, ale też te, które wspierają rozwój młodzieży.

Kryteria podziału pieniędzy ujęte zostały w siedmiu kategoriach: sporty zespołowe, sporty indywidualne,  sport młodzieżowy, reprezentanci Polski, dostęp do obiektów, utrzymanie bazy sportowej i organizacja imprez sportowych. W skład komisji wchodzili:  dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marcin Rojna, Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Komisji Sportu Krzysztof Ziaja oraz Dawid Dumana.

- Jako członek komisji, która pracowała nad opracowaniem tego algorytmu, muszę powiedzieć z satysfakcją, że pracom naszej komisji towarzyszyło wiele emocji. Wszyscy byliśmy niezadowoleni, bo chcielibyśmy więcej, ale mam nadzieję, że ogrom pracy, który w to włożyliśmy będzie doceniony przez zawodników uprawiających poszczególne dyscypliny sportowe w naszym mieście- mówił radny Krzysztof Ziaja

Ze szczegółami dotyczącymi przyznanych środków dla poszczególnych klubów można zapoznać się ----> TUTAJ.

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.