Pracownicy układali izolację, kiedy na budowie pojawił się ogień

Wczoraj (19 listopada) przed godziną 12 strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z pięciu najbliższych jednostek OSP z powiatu nowosądeckiego i gorlickiego zadysponowani zostali do pożaru w Wojnarowej (gmina Korzenna). Doszło tam do zapalenia się ocieplenia i drewnianych elementów budowanego właśnie domu.

PROTEUSSMARZ

- Budynek był o konstrukcji drewnianej, kryty gontem drewnianym, ocieplany styropianem, wełną mineralną oraz pianką. [...] Działania przybyłych zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w miejsce pożaru oraz wyniesieniu z budynku nadpalonych elementów i przelaniu ich wodą - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, pracownicy budowlani usiłowali gasić ogień wodą z wiader. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili miejsce za pomocą kamery termowizyjnej. Konieczne było też rozebranie części ocieplenia zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku i ponowne przelanie wodą.

Działania trwały dwie godziny, a przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zaprószenie ognia przy układaniu izolacji.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.