„Prace Anny Tajak w Galerii SOKÓŁ”

„Prace Anny Tajak w Galerii SOKÓŁ”

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu gorąco zaprasza na wernisaż twórczości artystki młodego pokolenia, uznanej pejzażystki – Anny Tajak. Uroczyste otwarcie wystawy NIECISZA, na której zaprezentowane zostaną najświeższe prace malarki na płótnie i papierze, odbędzie się w Galerii SOKÓŁ (foyer sali koncertowej w głównym budynku MCK) 23 lutego o godzinie 18:00.

Anna Tajak

Urodziła się w 1992 roku w Gorlicach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uczęszczała do Pracowni Malarstwa prof. Adama Brinckena i Pracowni Rysunku dr hab. Rafała Borcza. W roku swojej obrony (2018) została finalistką konkursu Fundacji Franciszki Eibisch o „Nagrodę Eibischa”, a w ubiegłorocznej edycji konkursu (2023) zdobyła wyróżnienie honorowe. W 2019 roku otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Dyplom Roku, przyznaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Akademii oraz zajęła pierwsze miejsce w konkursie Fundacji Wojciecha Weissa – Mały Zimowy Salon Młodych. W 2023 roku zakwalifikowała się także do finałowej wystawy II Biennale Malarstwa Lubelska Wiosna (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie).

Jej prace brały udział w licznych wystawach zbiorowych, a także wystawiane były na indywidualnych pokazach (Galeria Kolekcjoner we współpracy z Małopolskim Ogrodem Sztuki w Krakowie, Teutsch Gallery w Warszawie, Zofia Weiss Galery w Krakowie).

Wstęp wolny! Szczegóły dotyczące wystawy znajdują się na stronie mcksokol.pl/wystawa/niecisza-anna-tajak

Czytaj również: https://www.dts24.pl/tragiczny-final-poszukiwan-22-latka/

Reklama