Nowy Sącz: jest pozwolenie na metamorfozę Parku Strzeleckiego!

Jest już pozwolenie na budowę nowej infrastruktury w sądeckim Parku Strzeleckim i w jego okolicy. Prace rozpoczną się, kiedy tylko uda się zebrać pieniądze na inwestycję. Samorząd Nowego Nowego Sącza zabezpieczył na rewitalizację parku 4 mln 198 tys. 776 zł. Okazało się, że to za mało...

Renault2

- Zakres realizacji zadania zależy od wysokości pozyskanych środków zewnętrznych. Termin realizacji inwestycji jest również uzależniony od terminu pozyskania środków zewnętrznych. Koszty inwestorskie mogą być ujawnione jedynie w momencie otwarcia ofert – informowała w lutym Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W ramach rewitalizacji ma postać nowy amfiteatr z miejscami dla 4 tys. osób, siłownie pod chmurką, lodowisko, place zabaw dla dzieci, cztery korty tenisowe.

Wyremontowane zostaną ulica Jadwigi Wolskiej oraz ulica Ogrodowa.

Planowana jest także wymiana i remont chodników, postawienie przystanków autobusowych wraz z wiatami i budowa nowych miejsc parkingowych - 34 w okolicy ul. Wolskiej oraz 151 w okolicy ul. Ogrodowej.

 

O nowym Parku Strzeleckim czytaj też TUTAJ.

Fot. UM NS. 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.