Pożegnanie Lidii Śmigowskiej

Pożegnanie Lidii Śmigowskiej

Pogrzeb Lidii Śmigowskiej, która w miniony poniedziałek zginęła w wypadku w podsądeckiej Dąbrowej odbędzie się w sobotę  25 lutego o godz. 12.30 na Cmentarzu Gołąbkowickim w Nowym Sączu. Nabożeństwo przed pochówkiem rozpocznie się o godz. 11 w Kościele Matki Bożej Niepokalanej.

Lidia Śmigowska (54 l) była absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe na wydziale historii UJ. Przez wiele lat była nauczycielką w sądeckich podstawówkach. Najpierw (zaraz po studiach) uczyła w Szkole Podstawowej nr 13, a od 1999 roku – w Szkole Podstawowej nr 2. Przez dwa lata pracowała w USA w szkole polskiej im. M.Kopernika w Chicago Niles.

Była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Nowoczesnej w Małopolsce.

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci Lidii Śmigowskiej, współzałożycielki i wiceprzewodniczącej Nowoczesnej w Małopolsce. Rodzinie i najbliższym składam wyrazy głębokiego współczucia” – napisał Ryszard Petru.

Lidia Śmigowska była także prezesem i współzałożycielem międzynarodowego Klubu „Fifty-One” z siedzibą w Brukseli. Misją klubu jest propagowanie przyjaźni, szacunku i tolerancji między narodami.