Sądeczanie na liście „100 Najbogatszych Polaków” FORBES

Sądeczanie na liście „100 Najbogatszych Polaków” FORBES

Forbes opublikował tegoroczną listę „100 Najbogatszych Polaków”. Mamy w tym rankingu reprezentację Sądecczyzny. Do grona najbogatszych powrócili po rocznej pauzie właściciele fabryki okien FAKRO – Krystyna i Ryszard Florkowie. Wartość ich majątku oszacowano na 1,1 mld zł. Ulokowali się na 25 miejscu rankingu.

Przez ćwierć wieku z małego, rodzinnego zakładu Fakro rozwinęło się w międzynarodową korporację, która zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce.

Współzałożycielem i prezesem Fakro jest  Ryszard Florek, który jeszcze w dzieciństwie wpadł na pomysł na biznes spędzając czas w sypialni urządzonej na strychu, w której brakowało światła.

Biznesmen pochodzi z Podłopienia koło Tymbarku. W 1986 roku założył w rodzinnej gminie Zakład Stolarki Budowlanej Florad. Pierwsze okna dachowe pod marką Fakro zjechały z linii produkcyjnej w Nowym Sączu w 1991 roku.

W rankingu FORBES w 2015 roku zajmował wraz z małżonką  41 pozycję. Rok wcześniej – 37.

Na 16. miejscu listy „100 najbogatszych Polaków 2017” ulokował się Zbigniew Jakubas pochodzący z Lublina właściciel sądeckiego Newagu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.