Pożar w Tyliczu. Policjanci zatrzymali prawdopodobnego podpalacza

Pożar w Tyliczu. Policjanci zatrzymali prawdopodobnego podpalacza

Pojawiły się nowe informacje w sprawie pożaru budynku mieszkalnego w Tyliczu, do którego doszło dziś po południu. Okazuje się, że najprawdopodobniej miało miejsce podpalenie. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który może za to odpowiadać. Oddalił się z ostrym narzędziem i dokonał próby samookaleczenia.

Jak pisaliśmy TUTAJ, zgłoszenie o pożarze w Tyliczu wpłynęło do służb o godzinie 16:58. Na miejsce ruszyli strażacy OSP Tylicz, JRG Krynica-Zdrój, OSP Mochnaczka Niżna i OSP Muszynka.

Jak informują dziennikarze Krynica.TV, najprawdopodobniej doszło do podpalenia budynku. Kiedy strażacy prowadzili akcję gaśniczą, policjanci zatrzymali w okolicy pobliskiego ośrodka zdrowia około 55-letniego mężczyznę, który może być sprawcą. Najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu i wcześniej awanturował się.

– Ze wstępnych informacji wynika, że to właśnie on mógł dokonać podpalenia, a następnie trzymając w ręku ostre narzędzie, oddalił się w kierunku ośrodka zdrowia. Tam miał dokonać próby samookaleczenia. Policjanci obezwładnili go i przekazali pod opiekę ratowników medycznych – poinformowali dziennikarzy Krynica.TV przedstawiciele Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

film, fot. Krynica.TV

Reklama