Pożar sklepu Neonet w Gorlicach. Zawaliła się część dachu [zdjęcia, film]

Pożar sklepu Neonet w Gorlicach. Zawaliła się część dachu [zdjęcia, film]

Gorlice, pożar, strażacy, neonet

Trwa akcja gaśnicza w Gorlicach, gdzie doszło do pożaru sklepu Neonet na terenie Jarmarku Pogórzańskiego. Służby ruszyły do działań przed godziną 7:00. Zgłoszenie wpłynęło z systemu przeciwpożarowego, jednak ogień szybko się rozprzestrzeniał. Z budynku wydobywały się kłęby czarnego dymu.

– Na miejscu pracuje około 20 zastępów straży pożarnej, blisko 100 strażaków. Pożar jest już zlokalizowany, w tej chwili trwa dogaszanie, ewakuacja mienia ze środka. Przed nami jeszcze kilka trudnych godzin akcji – poinformował około godziny 9:00 w rozmowie z nami mł. bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy PSP w Gorlicach.

Jak wyjaśniał, konieczne jest wyniesienie i przelanie sprzętu, który znajduje się w środku. Strażacy muszą zostawić budynek w takim stanie, by nikomu nie zagrażał i by nie doszło do jego ponownego zapalenia.

Część dachu zawaliła się i trwa rozbiórka nadpalonych elementów konstrukcji. Pomaga w tym sprzęt udostępniony przez Urząd Miasta w Gorlicach i firmę Empol.

Więźba dachu jest drewniana, kryta blachą, w związku z tym to też stwarza zagrożenie dla strażaków, którzy pracują w środku – tłumaczy mł. bryg. Surmacz.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustalać to będzie policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

AKTUALIZACJA: Ze sklepu Neonet po pożarze niewiele zostało [film, zdęcia]

fot. i film: halogorlice.info

Czytaj też: Kontrola ITD. Mandaty, zatrzymane dowody rejestracyjne

Reklama