Powód do pękania ze śmiechu, czy działanie na szkodę gminy Chełmiec? Oceni prokuratura

,,W dniu 07.12.2017 pan Rafał Kmak wysłał mi memy ośmieszające gminę Chełmiec oraz wójta, zadzwonił do mnie (…) i mówił żebym to zamieszczał na swoim profilu  (…) i tak też zrobiłem”- takie oświadczenie złożył w urzędzie gminy jeden z mieszkańców. Oświadczenie zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu wraz z innymi materiałami, które w opinii władz gminy świadczą o tym, że radny Kmak działał na jej szkodę. ,,W zamian obiecał, że mi się odwdzięczy „- zeznaje inny mieszkaniec.

wsb3

Radny Rafał Kmak w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim stwierdził, że na razie nie będzie komentował sprawy.

-To jest śmieszne – skwitował.

Na urzędowej stronie Chełmca pojawił się tekst zatytułowany ,,Przygody Pana Rafała część II, sterowana propaganda”. Illustracją do tekstu są zdjęcia, na których można zobaczyć fragment ,,rozmów” internetowych i wiadomości, jakie radny miał rozsyłać polecając rozpowszechnianie ośmieszających gminę treści. Działo się to tego samego dnia  (07.12.2017)., kiedy media obiegła informacja, że MSWiA przygotowało projekt zmiany rozporządzenia w sprawie odroczenia nadania Chełmcowi statusu miasta.

Te same grafiki opublikowano na jednym z sądeckich portali informacyjnych. Wydawcą portalu jest spółka, w której Rafał Kmak jest prezesem. Memy opatrzono tytułem: ,,Jak internauci śmieją się z Gminy Chełmiec”. Zostały już usunięte z portalu. Ślad po nich pozostał jednak w pamięci wyszukiwarki google i w korespondencji internetowej jaką ujawnił mieszkaniec gminy.

,,.. może Rafał Kmak sam sobie podesłał wcześniej zrobione przez siebie memy, ośmieszające własną gminę żeby opublikować je we własnym portalu ?? Jeśli tak, to faktycznie powód do pękania ze śmiechu panie radny gminny (nie miejski)…” – czytamy na urzędowej stronie.

Więcej informacji TUTAJ

Czy radny Chełmca chciał zlecić śledzenie wójta i szukać na niego *haków*? Sprawę zbada prokuratura

Grafika: UM Gmina Chełmiec

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]