Czy radny Chełmca chciał zlecić śledzenie wójta i szukać na niego *haków*? Sprawę zbada prokuratura

“Pan Rafał Kmak proponował mi korzyści majątkowe w zamian za materiały lub filmy przeciwko wójtowi” – jak informują urzędnicy gminy Chełmiec, tej treści oświadczenie podpisał jeden z mieszkańców. Autor oświadczenia twierdzi, że radny próbował namówić go do śledzenia wójta i obiecywał zapłatę za materiały kompromitujące Bernarda Stawiarskiego. Oświadczenie trafiło do prokuratury, która sprawdzi czy doszło do naruszenia prawa. Radny Kmak zapewnia, że zarzuty pod jego adresem są nieprawdziwe.

Dwa dni temu władze Gminy Chełmiec złożyły zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Rafała Kmaka. Dziś na stronie urzędu gminy ukazała się informacja opatrzona nagłówkiem: ,,Przygody Pana Rafała. Cz. 1- czyli ile płacą za śledzenie wójta?” . Do informacji załączono skan oświadczenia jednego z mieszkańców, który w obecności prawnika zeznał, jakoby radny Rafał Kmak proponował mu pieniądze za filmy obciążające wójta. Oświadczenie mieszkańca zostało przekazane do prokuratury.

,,Zgodnie z zeznaniami złożonymi przez mieszkańca Rafał Kmak zapewniał, że pokryje wszystkie koszty „… Ty zapłacisz 10 tysięcy za jakieś filmiki to ja dam ci 20 tysięcy, dwa razy tyle”  – czytamy w informacji opublikowanej w gminnej witrynie. Dalej jest mowa o tym jakoby Rafał Kmak  “mówił,  że chce wójta usunąć”. 

Radny Rafał Kmak w rozmowie z “Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” zaprzecza, aby kiedykolwiek doszło do podobnej rozmowy.

-Informacje zawarte na oficjalnej stronie Gminy Chełmiec są dla mnie niewiarygodne. Nigdy nie wypowiedziałem takich słów – zapewnia.

Władze gminy twierdzą, że są w posiadaniu kolejnych dowodów.

,,(…) kolejne zeznania, a także sms’y oraz mms’y od Rafała Kmaka – o których mowa będzie w kolejnych dniach – uwiarygadniają zeznania tego mieszkańca. Ponadto okoliczności te potwierdzone zostały dodatkowo przez innego mieszkańca” – pisze autor komunikatu.

Treść oświadczenia można przeczytać TUTAJ

Przypomnijmy!
Zawiadomienie złożone do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączy dotyczy podżegania do zniesławienia za pomocą Internetu (art. 18 § 2 k.k. w związku z art. 212 § 2 k.k). W doniesieniu jest mowa również o pomawianiu,  którego skutkiem może być poniżenie osoby w oczach opinii publicznej oraz utrata zaufania potrzebnego do wykonywania danego stanowiska ( art. 212 § 1 k.k. oraz 231 § 1 k.k.).

O tym pisaliśmy poniżej w artykule.

Chełmiec: zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Rafała Kmaka

 Fot. pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.