Powiatowe Centrum Sportu wkrótce gotowe, ale oficjalne otwarcie w przyszłym roku

Powiatowe Centrum Sportu wkrótce gotowe, ale oficjalne otwarcie w przyszłym roku

Powiatowe Centrum Sportu

To ostatnie tygodnie prac przy budowie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Obok hali sportowej i strzelnicy, oddanych do użytku w ubiegłym roku, powstaje zewnętrzny kompleks sportowy z boiskami i basenem. Jak pisaliśmy TUTAJ, obiekt powinien być gotowy już w listopadzie. Oficjalne otwarcie planowane jest jednak dopiero na przyszły rok.

Kilka dni temu starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski pokazał plac budowy w Marcinkowicach wójtom i burmistrzom oraz przedstawicielom służb mundurowych z Sądecczyzny.

– Prace trwają i są bardzo intensywne, a pogoda sprzyja. Za kilka tygodni obiekt powinien być gotowy. Oficjalne otwarcie zaplanowałem na marzec przyszłego roku – poinformował starosta Kwiatkowski.

Hala sportowa ze strzelnicą na osiem stanowisk oraz ściana wspinaczkowa zostały już ukończone w ubiegłym roku. Wkrótce w Powiatowym Centrum Sportu do dyspozycji będą też boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy oraz – jak informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego – najnowocześniejsze w Polsce szklane boisko do squasha. W skład kompleksu sportowego wejdzie ponadto otwarty basen pływacki z podgrzewaną wodą, a także bieżnia i miejsca do skoku w dal i wzwyż, rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą. Powstają m.in. trybuny, chodniki, parking oraz siłownia plenerowa.

Koszt inwestycji to około 16,2 miliona złotych.

Fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu