Jest boisko, kort, widać basen i nie tylko… Otwarcie za dwa miesiące

Jest boisko, kort, widać basen i nie tylko… Otwarcie za dwa miesiące

W listopadzie, a nie jak planowano – w październiku, zostanie otwarty kompleks boisk i basen w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach. Prace zmierzają ku końcowi.

Inwestycję za prawie 12 milionów złotych realizuje konsorcjum trzech firm: BUD-MAT, Zakład Usług Elektrycznych Krzysztof Łęczycki z Krynicy-Zdroju i Zakład Ogólnobudowlany Józef Bodziony Gostwica. Z kompleksu sportowego, który powstaje przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, będą korzystać zarówno uczniowie dziewięciu szkół powiatowych, jak i różne drużyny sportowe.

W listopadzie ubiegłego roku zakończyła się budowa hali sportowej i strzelnicy z ośmioma stanowiskami w Marcinkowicach. Powstało również miejsce dla kibiców, ścianka wspinaczkowa, prysznice, szatnie i parking. Inwestycja pochłonęła 13 milionów 307 tysięcy złotych, z czego 4,5 mln pochodziło z dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, 6,3 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a reszta ze sprzedaży powiatowych działek. To był pierwszy etap inwestycji.

Kolejnym jest właśnie budowa 25-metrowego, otwartego basenu pływackiego z podgrzewaną wodą, boiska wielofunkcyjnego, kortu tenisowego, bieżni, miejsca do rzutu dyskiem, młotem, pchnięcia kulą, skoku w dal, siłowni plenerowej, a także szklanego boiska do squasha. Będą również trybuny, parking i chodniki wokół.

– Prace nabrały bardzo szybkiego tempa i jeszcze w tym roku, w listopadzie, oddamy do użytku kompleks złożony z boisk, bieżni, basenu, skoczni, rzutni i przeszklonego boiska do squasha. To kolejna inwestycja mająca na celu stworzenie świetnych warunków do rozwoju nie tylko uczniom, ale też przygotowana z myślą o mieszkańcach powiatu – zaznacza starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Czytaj także: Plakaty w pasie drogowym ,,zalewają” region. Można wieszać, czy nie?

Fot. Maria Olszowska/
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu