Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach otwarte

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach otwarte

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach

Wypuszczono w niebo 1000 kolorowych balonów. Był tort, gratulacje i życzenia od licznych gości, pokazy sportowe oraz występy artystyczne. Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach zostało oficjalnie otwarte!

Halę sportową, ściankę wspinaczkową i strzelnicę oddano do użytku w 2022 roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz dobiegły też końca prace przy zewnętrznej części Powiatowego Centrum Sportu. Koszt całej inwestycji to ponad 32 miliony złotych. Pieniądze na budowę pochodziły z różnego rodzaju funduszów oraz ministerstw.

– Dzisiaj oddajemy do użytku całą zewnętrzną strefę sportową: otwarty basen pływacki z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnię, skocznię do skoku w dal i wzwyż, miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, szklane boisko do squasha i siłownię plenerową – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski 21 marca podczas uroczystego otwarcia obiektów.

Wydarzenie poprowadzili dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwona Sikorska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Mateusz Leśniak. Uroczystość uświetniły występy Zespołu Regionalnego Lipniczanie i Zespołu Wolak Dance Studio, który współpracuje z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Uczniowie Zespołu Szkół w Nawojowej zaprezentowali układ taekwondo, grupa Forever Young z Zespołu Szkół w Marcinkowicach – pokaz sztuk walki, a uczniowie Zespołu Szkół ze Starego Sącza przygotowali występ wokalno-muzyczny.

Po tym jak nowe obiekty sportowe poświęcił proboszcz Parafii Marcinkowice ksiądz Tadeusz Celusta, w niebo wypuszczono biodegradowalne balony. Nie brakło również tortu, krojonego przez starostę, a wszyscy, którzy przyczynili się do powstania Powiatowego Centrum Sportu otrzymali pamiątkowe cegły.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama