Wielka feta w Marcinkowicach! Otworzyli halę ze strzelnicą, ale to dopiero początek…

Wielka feta w Marcinkowicach! Otworzyli halę ze strzelnicą, ale to dopiero początek…

hala Marcinkowice

Pierwszy etap największej inwestycji w powiecie nowosądeckim dobiegł końca. Nie zabrakło licznych gości, występów artystycznych i sportowych, gratulacji, prezentów, tortu oraz święconej wody – hala sportowa ze strzelnicą w Marcinkowicach została uroczyście otwarta i oddana do użytku.

Na ten dzień uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach i mieszkańcy powiatu nowosądeckiego czekali od dawna. Nowoczesny obiekt wraz z zapleczem sportowym i strzelnicą jest już gotowy. W pełnowymiarowej hali można rozgrywać mecze piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, czy też unihokeja lub tenisa.

Już dzisiaj miałem zapytania od klubów sportowych, które chcą tutaj trenować w ferie i wakacje. Oczywiście jest miejsce dla kibiców, ścianka wspinaczkowa, prysznice, szatnie i parking. W hali znajduje się również nowoczesna strzelnica na osiem stanowisk – mówił podczas wczorajszego uroczystego otwarcia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Wraz z uczniami, mieszkańcami i przedstawicielami władz powiatu w wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu ds. polityki europejskiej – Arkadiusz Mularczyk, senator Wiktor Durlak, posłowie: Anna Paluch, Jan Duda, Patryk Wicher, członek Rady Polityki Pieniężnej Wiesław Janczyk, wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, starosta limanowski Mieczysław Uryga i starosta wielicki Adam Kociołek.

Z prezentami i gratulacjami przybyli sądeccy burmistrzowie i wójtowie. Na otwarciu nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych, czy świata sportu. Wczorajszą uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, a także występy grup tanecznych i akrobatycznych oraz uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Nowy obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii Marcinkowice ks. Tadeusza Celustę, a tort w kształcie hali pokroili starosta nowosądecki oraz dyrektorka ZS w Marcinkowicach – Iwona Sikorska.

Największa inwestycja

Jak zaznaczał starosta Marek Kwiatkowski, hala to pierwszy etap inwestycji, która pozwoli na stworzenie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Na zewnątrz obiektu powstanie bowiem kompleks sportowy: boisko, korty, bieżnie, rzutnie, miejsca do skoków w dal i wzwyż, czy pchnięcia kulą, a także pełnowymiarowy basen z podgrzewaną wodą. Przetarg na budowę tej części ma zostać ogłoszony jeszcze w listopadzie.

Z tego, co wiem, w Małopolsce nie ma takiego obiektu – podkreślał starosta i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania hali i strzelnicy, w tym firmie budowlanej Gurgul, czy projektantowi Mateuszowi Maneckiemu.

Jak podkreślał starosta, nowy obiekt został w całości wybudowany ze środków zewnętrznych. Wartość inwestycji to 13 milionów 307 tysięcy złotych. Przedstawiciele powiatu zdobyli dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 4,5 miliona złotych, a także 6,3 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe pieniądze pochodziły ze sprzedaży powiatowych działek.

O etapach powstawania hali i strzelnicy informowaliśmy na bieżąco. Artykuły na ten temat – TUTAJ.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama