Marek Pławiak – przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego

Marek Pławiak – przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego

Marek Pławiak z Witowic Górnych, powiatowy nowosądecki pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości, nauczyciel, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, dumny zdobywca 3421 głosów poparcia w wyborach samorządowych, będzie w tej kadencji przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Na przewodniczącego rady powiatu zgłoszono dwie kandydatury – Marka Pławiaka oraz Romana Potońca. Głosowanie poprzedziło emocjonalne wystąpienie Romana Potońca, który próbował przekonać radnych powiatowych, że jest gotów pokierować pracą rady powiatu zaś „osoba rekomendowana przez klub PiS nie zasługuje na to, aby być przewodniczącym”. Nie przekonał większości.

Na Marka Pławiaka zagłosowało 19 z  29 osób. 10 radnych poparło kandydaturę Romana Potońca.

Gwarantuję że będę robił wszystko, aby praca rady powiatu przebiegała w sposób koncyliacyjny, żebyśmy się szanowali, nikomu nie ubliżali. Miłosierdzie jest wśród nas… Słowa, które wcześniej tutaj padły nie obraziły mnie, mogły jednak obrazić te 3,5 tysiąca wyborców, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Jestem za to zaufanie bardzo wdzięczny. Obiecuję, że będę dbał jednakowo o wszystkich radnych, abyście mieli komfort pracy i mogli troszczyć się o rozwój naszej ukochanej Sądecczyzny – powiedział Marek Pławiak tuż po głosowaniu, które zakończyło się powierzeniem mu funkcji przewodniczącego powiatowego samorządu.

Podczas dzisiejszej inauguracyjnej sesji wybrano także wiceprzewodniczących. Funkcję tę będą pełnili Emil Bodziony i Maria Barbara Szarota. Otrzymali odpowiednio 28 i 22 głosy poparcia.

Wkrótce informacje o wyborze starosty i członków zarządu powiatu nowosądeckiego.

zdjęcia Adrian Maraś

Reklama