Powiat gorlicki. Zgłoszenie próby samobójczej na moście. Natychmiastowe działania służb

Powiat gorlicki. Zgłoszenie próby samobójczej na moście. Natychmiastowe działania służb

karetka

Blisko godzinę temu publikowaliśmy informację o działaniach służb w związku z próbą samobójczą, która miała miejsce w Jazowsku. Można o tym przeczytać – TUTAJ. Teraz służby otrzymały podobne zgłoszenie, tym razem w powiecie gorlickim (godzina 21:53). Zgłoszenie mówiło o tym, że mężczyzna chce skoczyć z jednego z mostów w miejscowości Ropica Górna.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją mł. bryg. Dariusz Surmacz z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

– Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 21:53 a osobą zgłaszającą miała być osoba, która chce skoczyć z mostu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane: Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Gorlice, OSP Sękowa oraz OSP Ropica Górna. Zawiadomienie otrzymała także Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz z PSP Gorlice.

AKTUALIZACJA (GODZ. 23.30): Służby stanęły na wysokości zadania i odnalazły mężczyznę, który sam zadzwonił z informacją, że chce popełnić samobójstwo. Teraz okoliczności zdarzenia będzie weryfikować Policja. Na ten moment trudno stwierdzić, czy mężczyzna rzeczywiście chciał skoczyć z mostu. Policja nie potwierdza, że mężczyzna był trzeźwy. Nie potwierdza też, że nie był pod wpływem środków odurzających. Trwa weryfikacja stanu zdrowia zgłaszającego chęć targnięcia się na własne życie. Jak informują służby, każde tego typu zgłoszenie jest traktowane bardzo poważnie. Dopiero potem weryfikowane są wszelkie okoliczności.

Tymczasem pojawiły się nowe fakty w sprawie wcześniejszego zgłoszenia, które napłynęło z Gołkowic. Jak poinformował w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, mężczyzna podjął próbę samobójczą, chciał się powiesić. Jedna z kobiet (prawdopodobnie wspólnie zamieszkująca) odcięła linę. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Był też używany defibrylator. W trakcie tych działań pojawiły się oznaki życia, mężczyzna odzyskał przytomność. Został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Można o tym przeczytać – TUTAJ lub na stronie głównej portalu.

Czytaj także: Korzenna. Zderzenie samochodów. Służby na miejscu. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

ikona strony głównej dts24

WAŻNE!

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowe Telefony Zaufania 116 123  i 116 111 powstały z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Nowy Sącz, ul. Tarnowska, 27-latka

Fot: ilustracyjne

Share on twitter
Share on facebook