Jazowsko. Próba samobójcza. Komunikat mówi o nieprzytomnej osobie. Trwa interwencja służb

Jazowsko. Próba samobójcza. Komunikat mówi o nieprzytomnej osobie. Trwa interwencja służb

policja

Tuż przed godziną 21:00 służby zostały zaalarmowane o próbie samobójczej w miejscowości Jazowsko (gmina Łącko). Z nadesłanego do służb komunikatu wynika, że osoba, która podjęła próbę samobójczą jest nieprzytomna.

Fakt przyjęcia takiego zgłoszenia potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Straż Pożarna jest w drodze na miejsce zdarzenia. Na ten moment nie wiemy nic o okolicznościach. Informację o próbie popełnienia samobójstwa dostaliśmy zarówno my, Policja jak i Pogotowie Ratunkowe. Z podanego komunikatu wynika, że osoba ma być nieprzytomna. Jedziemy na miejsce. Została zadysponowana Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 2 Nowy Sącz, Ochotnicza Straż Pożarna Jazowsko oraz Ochotnicza Straż Pożarna Kadcza – precyzuje bryg. Marek Popardowski, dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz.

AKTUALIZACJA (stan na godzinę 23:00): Jak poinformował w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej, mężczyzna podjął próbę samobójczą, chciał się powiesić. Jedna z kobiet (prawdopodobnie wspólnie zamieszkująca) odcięła linę. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Był też używany defibrylator. W trakcie tych działań pojawiły się oznaki życia, mężczyzna odzyskał przytomność. Został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

 

ikona strony głównej dts24

WAŻNE!

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowe Telefony Zaufania 116 123  i 116 111 powstały z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Nowy Sącz, ul. Tarnowska, 27-latka

Fot: ilustracyjne / gov.pl

Reklama