Powiat gorlicki. Wilki biegały wokół domów. „Niczego się nie bały” (film + zdjęcia)

Powiat gorlicki. Wilki biegały wokół domów. „Niczego się nie bały” (film + zdjęcia)

Dziś po godzinie 2 w nocy czytelnik portalu gorlice24.pl nagrał film, na którym uchwycił trzy biegające wokół domów wilki. W nadesłanej do redakcji wiadomości przyznał, że zwierzęta sprawiały wrażenie, jakby niczego się nie bały.

Nagranie zostało wykonane w pobliżu miejscowości Skwirtne, Kwiatoń (powiat gorlicki). Portal zauważa, że wilk, który jest w dobrym stanie fizycznym, powinien wykazywać naturalny instynkt lęku przed człowiekiem. – Z zasady nie należy się go bać, bo jak ognia unika spotkań z człowiekiem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w bezpośrednim kontakcie jest to zwierzę bardzo niebezpieczne – czytamy.

Tydzień temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o wydanym oświadczeniu burmistrza Bobowej, Wacława Ligęzy. Po tym, jak ofiarami wilków padły dwa psy, burmistrz zalecił szczególną ostrożność i czujność.

PONIŻEJ NAGRANIE, KTÓRE UKAZUJE DZISIEJSZE, NOCNE SPOTKANIE WILKAMI

– O godz. 2.20 widziałem trzy wilki chodzące między domami. Były spokojne, niczego się nie bały – relacjonuje autor filmu w korespondencji z portalem gorlice24.pl

Czytaj także: Zrobiła to! Hania Sitko z Nowego Sącza w kolejnym etapie The Voice Kids

Fot/Video: gorlice24.pl

Share on twitter
Share on facebook