9 lutego wielki bal karnawałowy dla sądeckich dzieciaków!

9 lutego wielki bal karnawałowy dla sądeckich dzieciaków!

Czas epidemii był dla dzieci przykry z wielu powodów – jednym z nich był szlaban na wszelakie tłumne zabawy, przyjęcia, bale… Dlatego tegoroczny –  XXI Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy „Radość Wasza – Radość Nasza” będzie wyjątkową okazją do świętowania po długim czasie czekania na powrót do radosnej tradycji. Prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi Artur Czernecki zaprasza na bal dzieci do lat 12, a szczególnie ciepłe zaproszenie kieruje do dzieciaków z niepełnosprawnościami.

Ideą tego wydarzenia jest budowanie w dzieciach z niepełnosprawnościami poczucia własnej wartości, sprawczości, tworzenie im okazji i warunków do zaspokajania potrzeb wynikających z przynależności do grupy rówieśniczej, a przy okazji – zaszczepianie w ich zdrowych rówieśnikach potrzeby pomocy innym i uwrażliwianie na problemy społeczne. Co roku na naszym balu  bawi się około 900 dzieci – mówi Artur Czernecki.

Nie bez znaczenia jest także to, że zabawa jest świetnym sposobem na integrację rodzin, sąsiadów, kolegów…

Jak informują organizatorzy – w programie przewidziano wybory króla i królowej balu oraz Miss Baby mediów, konkursy z nagrodami oraz koncert – zagra i zaśpiewa zespół estradowy karpackich pograniczników.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Nowosądecki, władze Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , Prezydent Miasta Nowego Sącza, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego,  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

 

zdjęcie z arch. dts24

ikona strony głównej dts24

Share on twitter
Share on facebook