Potrąciła 10-latkę na pasach. Sporo zapłaci

Potrąciła 10-latkę na pasach. Sporo zapłaci

przejście dla pieszych

Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 10-latkę. Dziewczynka miała sporo szczęścia. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16 sierpnia) około godziny 15:20 na ul. Nowochruślickiej w Nowym Sączu. 27-latka kierująca audi ominęła pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. W wyniku tego niebezpiecznego manewru została potrącona 10-letnia mieszkanka Sądecczyzny, przechodząca na drugą stronę jezdni.

Sytuacja mogła zakończyć się tragicznie. Jednak jak poinformował w rozmowie z naszą redakcją mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dziewczynka doznała jedynie otarć. Udzielono jej pomocy medycznej.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych 27-latka została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne skutki wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych – przypomina kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Ranne półroczne dziecko. Policyjne podsumowanie weekendu

Reklama