Ranne półroczne dziecko. Policyjne podsumowanie weekendu

Ranne półroczne dziecko. Policyjne podsumowanie weekendu

policja

Sierpniowy długi weekend już za nami. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach czuwali m.in. sądeccy policjanci. W ciągu czterech ostatnich dni odnotowali 29 zdarzeń drogowych, w których dwie osoby zostały ranne.

Podczas weekendowych działań funkcjonariusze kontrolowali m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali, czy kierujący stosują się do przepisów i ograniczeń prędkości. Zwracali również uwagę na to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Wzmożone działania policji trwały przez cztery dni – od piątku do poniedziałku (12-15 sierpnia). W tym czasie na drogach Sądecczyzny zatrzymano 7 nietrzeźwych kierowców i odnotowano w sumie do 29 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki oraz 27 kolizji.

Do obu wypadków doszło w niedzielę (14 sierpnia) po godzinie 15:00, a ich dokładne okoliczności i przyczyny są obecnie ustalane w postępowaniach prowadzonych przez policjantów. Pierwsze z tego typu zdarzeń miało miejsce w Cieniawie (gm. Grybów). Zderzyły się tam dwa samochody – volkswagen oraz BMW. Półroczny chłopiec, który podróżował volkswagenem, został ranny. Przewieziono go do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło w Chełmcu na ul. Marcinkowickiej, tam zderzyły się dwa pojazdy, samochód osobowy marki Ford oraz motocykl marki Suzuki. W tym wypadku ranny został motocyklista – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak dodaje, w ubiegłym roku w okresie od 13 do 15 sierpnia na sądeckich drogach odnotowano 2 wypadki i 22 kolizje drogowe. Aż 8 osób zostało wówczas rannych. Ponadto zatrzymano 9 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne działania podsumowali również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W całej Małopolsce między 12 a 15 sierpnia doszło do 23 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 39 zostało rannych. Zatrzymano też 90 nietrzeźwych kierujących. Śmiertelny wypadek miał miejsce w Spytkowicach (powiat wadowicki) – kierowca forda podczas wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka kierującą skodą. Pasażer drugiego z wymienionych pojazdów zginął na miejscu.

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu


Czytaj też:

Zabrzeż. Zderzyły się trzy auta, jedna osoba poszkodowana

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.