Potrącił policjantów, bo chcieli go skontrolować

Samochód i nielegalny tytoń

Nie dość, że przewoził 100 kg nielegalnego tytoniu, to na dodatek potrącił policjantów, którzy zatrzymali go do kontroli. 64-latkowi z gminy Chełmiec grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę (28 lipca) po południu w miejscowości Zabrzeż (gmina Łącko). Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego mercedesem. Interwencja przebiegała spokojnie do momentu, gdy jeden z policjantów polecił mężczyźnie, by ten wysiadł z auta.

Wówczas 64-latek nagle uruchomił silnik, włączył wsteczny bieg i zaczął gwałtownie cofać. Jeden z mundurowych spróbował przez otwarte okno wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, jednak został pociągnięty przez rozpędzony pojazd. Drugi z funkcjonariuszy również został potrącony. Ucieczka mieszkańca gminy Chełmiec nie trwała jednak długo – po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zderzył się z przydrożnym znakiem drogowym. Kierowca został obezwładniony i zatrzymany przez interweniujących policjantów.

– Ranni funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala, na szczęście ich obrażenia nie są poważne – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

64-latek trafił do celi w sądeckiej komendzie. Jak się okazało, był trzeźwy, a jego zachowanie było prawdopodobnie spowodowane faktem, że w jego samochodzie znajdowało się ponad 100 kg nielegalnego tytoniu. Oszacowane straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły blisko 120 tysięcy złotych.

W piątek (30 lipca) mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzuty. Za dokonanie czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Natomiast za przewożenie wyrobów akcyzowych, stanowiących przedmiot czynu zabronionego, grozi mu wysoka grzywna. Co więcej, 64-latek objęty jest dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju.

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.