Poszkodowana rowerzystka. W akcji krynicki GOPR

Poszkodowana rowerzystka. W akcji krynicki GOPR

Krynickie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe niejednokrotnie pomaga zaginionym turystom, poszkodowanym rowerzystom oraz tym, którzy wybrali się w tereny leśne i znaleźli w nie lada tarapatach. Ratownicy GOPR docierają tam, gdzie inni nie mogą. Tym razem pospieszyli do wypadku rowerowego.

,,W sobotę po godzinie 11.00 dyspozytor CSR GOPR Krynica odebrał zgłoszenie o wypadku rowerowym na szlaku czerwonym miedzy Runkiem, a Halą Łabowską. Do działań zadysponowany został zespół ratowników z Krynicy, którzy po dotarciu na miejsce udzielili pomocy wychłodzonej kobiecie z urazem barku, a następnie przetransportowali poszkodowaną do zadysponowanej wcześniej karetki pogotowia w dolinie Szczawnika” – relacjonują kryniccy ratownicy GOPR.

W szpitalu okazało się, że poszkodowana upadając, złamała szyjkę kości przedramienia i w tym tygodniu czeka ją operacja. Jej znajomi podziękowali na Facebooku ratownikom.

,,Bardzo dziękujemy za troskę, opiekę, zaangażowanie, cierpliwość, życzliwość, zabezpieczenie naszych rowerów i transport na dół. Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy i zaangażowania” – napisała na portalu społecznościowym znajoma poszkodowanej.

Fot. krynicki GOPR 
Share on twitter
Share on facebook