Postawił im alkohol, a oni zażądali karty płatniczej i numeru PIN

Dwóch mieszkańców Gorlic trafiło do aresztu. Na początek na trzy miesiące. Grozi im 12 lat odsiadki. Są podejrzani o usiłowanie rozboju i pobicie. 

" Do idącego jedną z ulic w Gorlicach 51-latka podeszło dwóch młodych mężczyzn. Poprosili o pieniądze na alkohol. Ten zgodził się i po zakupie udali się wspólnie do jednego z zaułków, gdzie mieli spożywać zakupiony trunek. Kiedy dotarli na miejsce  21- i 22-latek zażądali od pokrzywdzonego wydania karty płatniczej, którą płacił w sklepie i numeru PIN do niej. Mężczyzna nie chciał się zgodzić, więc niedoszli kompani od kieliszka zaczęli go bić, a kiedy upadł - kopać. Pobity mężczyzna podał wreszcie sprawcom numer PIN, ale kiedy jeden z napastników poszedł wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie, okazało się że PIN jest błędny..." - czytamy w komunikacie gorlickiej policji.

wsb3

Wrócili do właściciela karty i ponownie zaczęli go bić. W pewnym momencie mężczyzna wykorzystując chwilę nieuwagi oprawców zaczął uciekać. Próbowali go gonić, ale odpuścili widząc zainteresowanie przechodniów.

"Gorliccy kryminalni bardzo szybko ustalili dane osób, które dopuściły się tego brutalnego przestępstwa. Już następnego dnia wczesnym rankiem zatrzymali obu sprawców. W związku z tym zdarzeniem 21- i  22-latkowi postawiono zarzut pobicia i usiłowania rozboju. Wobec obu podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt" - informują służby prasowe gorlickiej komendy policji.

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.