Posadowa Mogilska: w domu wybuchł pożar. Właścicielka trafiła do szpitala

Ogień pojawił się w jednym z pokoi w mieszkalnej części budynku. Zanim straż przybyła na miejsce, lokator próbował ugasić pożar za pomocą wiader z wodą, niestety bez większego efektu. Do zdarzenia doszło wczoraj w Posadowej Mogilskiej (gmina Korzenna). Służby zostały zadysponowane na miejsce około 14:26.

Jak wyjaśniają strażacy, kiedy powstał pożar, w budynku nie było nikogo. Jednak gdy służby dotarły na miejsce, dopływ prądu do budynku był wyłączony przez lokatora, część okien i drzwi otworzona, a mężczyzna usiłował gasić ogień.

Strażacy zabezpieczyli teren i weszli do objętego pożarem pomieszczenia, by ugasić palące się elementy.

– Otwarto pozostałe okna celem przewietrzenia. Usunięto spalone materiały na zewnątrz i przelano je wodą. Dodatkowe działania polegały na sprawdzeniu pomieszczenia objętego pożarem oraz całego budynku kamerą termowizyjną. Usunięto inne materiały składane w pomieszczeniu objętym pożarem, wyrzucono je na zewnątrz i przelano wodą. Usunięto nadpalone panele podłogowe z pomieszczenia i przelano je na zewnątrz – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

W trakcie pracy strażaków właścicielka budynku, będąc w stresie w związku z sytuacją, poczuła się słabo. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego. Zanim jednak dotarła, strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowana została zabrana do szpitala na badania.

W działaniach trwających około dwóch godzin uczestniczyli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz Krużlowa Niżna. Na miejscu był także patrol policji.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.