„Portret Polaka” już za kilka dni w Sokole! Rozdajemy zaproszenia na przedpremierę filmu o Barbackim

„Portret Polaka” już za kilka dni w Sokole! Rozdajemy zaproszenia na przedpremierę filmu o Barbackim

W 78. rocznicę śmierci Bolesława Barbackiego Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Fundacja Nomina Rosae zapraszają na pokaz fabularyzowanego filmu dokumentalnego o tym wyjątkowym człowieku.

21 sierpnia odbędzie się przedpremiera filmu „Portret Polaka” przedstawiającego historię patrioty, malarza, aktora, nauczyciela i działacza społecznego związanego z Towarzystwem Gimnastycznym SOKÓŁ. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

W rolę Bolesława Barbackiego wcielił się Arkadiusz Detmer. Dzieło zostało wyreżyserowane przez Barbarę Szewczyk, a scenariusz na podstawie korespondencji i autentycznych tekstów Barbackiego napisała Maria Molenda.

Film powstał w ramach Projektu „Filmoteka Małopolska”. Sfinansowany został przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, ze środków przekazanych z budżetu Województwa Małopolskiego. To właśnie w krakowskim teatrze w marcu odbyła się zamknięta premiera dla twórców i partnerów.

Przedpremiera dla sądeczan zaplanowana jest na godzinę 19.

Co zrobić, żeby odebrać darmowe zaproszenie na film oraz prelekcję? Wystarczy, że w komentarzu napiszecie za co najbardziej podziwiacie Bolesława Barbackiego. Czekają na was trzy podwójne zaproszenia, które będziecie mogli odebrać w naszej redakcji. Wyniki konkursu już w niedzielę.

Poczujcie Barbacką polkę!

Share on twitter
Share on facebook