Oficjalnie: lista kandydatów PIS w okręgu nr 14. Mularczyk, Zielińska, Wicher, Duda…

Dzisiaj partia Jarosława Kaczyńskiego przedstawiła pełne listy kandydatów, którzy powalczą w zbliżających się wyborach parlamentarnych o mandat posła i senatora w poszczególnych okręgach wyborczych. Jak już wcześniej informowaliśmy, lokomotywą listy ,,Prawa i Sprawiedliwości” w okręgu 14. jest poseł Arkadiusz Mularczyk.

wsb3

Na niej oprócz sądeckich posłów: Jana Dudy, Wiesława Janczyka, Józefa Leśniaka, czy gorlickiej posłanki Barbary Bartuś, znalazła się także posłanka Elżbieta Zielińska z Kukiz’15 , która w ostatnim czasie rozstała się z ekipą Pawła Kukiza. W puli nazwisk nie zabrakło także radnych sejmiku województwa małopolskiego rodem z Sądecczyzny: Patryka Wichra oraz Grzegorza Biedronia, będącego także prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Wówczas wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów, z czego 41 posłów i 8 senatorów z Małopolski. O mandaty w okręgu nr 14., obejmującym miasto Nowy Sącz oraz powiat: gorlicki, limanowski, nowosądecki, tatrzański, nowotarski, powalczą:

Natomiast o mandat senatorski w okręgu nr 36 obejmującym powiaty: limanowski, nowotarski, tatrzański, powalczy senator Jan Hamerski ze Szczawnicy – samorządowiec, nauczyciel i działacz góralski, w latach 2002–2006 starosta nowotarski, od 2002 do 2008 prezes Związku Podhalan, senator IX kadencji.

Zaś w okręgu nr 37, w którego skład wchodzą tereny powiatu: gorlickiego, nowosądeckiego oraz Nowy Sącz (miasto na prawach powiatu) o mandat senatora z ramienia ,,Prawa i Sprawiedliwości” powalczy radna sejmiku województwa małopolskiego, a zarazem dyrektorka małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, Marta Mordarska.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]