Porcja energii od Kapeli Ciupaga w najnowszym teledysku

Porcja energii od Kapeli Ciupaga w najnowszym teledysku

Kapela Ciupaga

Góralskie brzmienia, humor, sądeckie akcenty, aktorka Natalia Zambrzycka i Sławomir Szostak z Kabaretu Śleboda – to przepis Kapeli Ciupaga na nowy teledysk. Klip do utworu ,,Kochaj właśnie tak” miał swoją internetową premierę w ubiegły weekend.

Jak zaznaczają przedstawiciele Kapeli Ciupaga, teledysk to zapowiedź czwartej płyty, nad którą właśnie pracują. Klip kręcony był na Sądecczyźnie oraz w Fabryce Papieru w Konstancinie.

– Teledysk powstał w okresie pandemii i jak się wówczas okazało, nie był to dobry czas na jego premierę. Zaraz po nakręceniu „Kochaj właśnie tak!” wprowadzono twardy lockdown. Tamten czas odcisnął na nas mocne piętno i to właśnie chcieliśmy wyrazić w najnowszym klipie – mówi Piotr Krzywdziński, lider Kapeli Ciupaga.

Członków zespołu z Łącka połączyła miłość do góralskiej muzyki. Początkowo repertuar Kapeli opierał się na ludowych melodiach z ich okolic oraz z Sądecczyzny. Z czasem dołączyły do tego bałkańskie, węgierskie, słowackie i rumuńskie rytmy. Teraz, jak sami artyści zaznaczają, ich repertuar to ,,autorska muzyka rozrywkowa z subtelnymi wpływami folkowych brzmień”. Ciupaga dała się poznać szerszej publiczności w 2016 roku podczas występu w programie ,,Mam Talent” telewizji TVN. Warto też zaznaczyć, że w ubiegłym miesiącu Kapela wystąpiła podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Więcej naszych artykułów na temat Kapeli Ciupaga TUTAJ, a premierowy teledysk poniżej.

fot. Kapela Góralska Ciupaga

Reklama