Chabówka – Dobra – Nowy Sącz. Kolejowy wehikuł czasu znów pojawił się na torach linii 104

Chabówka – Dobra – Nowy Sącz. Kolejowy wehikuł czasu znów pojawił się na torach linii 104

Przez całe lato, aż do jesieni, będzie można pojechać kolejowym wehikułem czasu po niezapomnianą przygodę. VIII Edycja Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej jest poniekąd niespodzianką dla miłośników kolejowych przejażdżek retro-składem. W programie są m.in przejazdy unikalnym górskim szlakiem z Nowego Sącza do Chabówki, które można było zaplanować ponieważ przebudowa linii kolejowej na tym odcinku została przełożona na wrzesień.

Celem kilkunastu wycieczek, które zmieszczą się w terminarzu od lipca do listopada, będą miejscowości Dobra, Muszyna, Krynica, Biecz, Gorlice, Tarnów, Tuchów, Żabno oraz wspomniane już Nowy Sącz i Chabówka. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.kolejegalicyjskie.pl

Pierwsza wyprawa odbyła się w miniony weekend. Torami linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz przejechała lokomotywa spalinowa SM42-1031 z 1979 roku ciągnąca wagony z lat 1930 – 1963. Na stacji Dobra zorganizowano dziesiąty Galicyjski Piknik Kolejowy.

Fotorelację z wydarzenia przygotował dla naszych  Czytelników Adrian Maraś.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki „Małopolska Gościnna”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.