Poprad Muszyna z Pucharem Polski OZPN

Na boisku w Muszynie rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz pomiędzy Popradem Muszyna a Limanovią. Zwyciężyli po ciekawym meczu mineralni.

wsb3

Poprad Muszyna – Limanovia Limanowa 2:0 (1:0)
1:0 Podgórniak 20, 2:0 Wilk 91

Sędziowali: Konrad Kolak, Hubert Kożuch i Jerzy Cetnarowski.
Żółte kartki: Bomba, Merklinger, Polański, Podgórniak, Orzechowski – Witek, K. Mus, Jacak.

Poprad: Różański: Więcławek, Merklinger, Zawiślan, Fritz, Chochorowski, Węglowski (62 Wilk), Bomba, Podgórniak, Polański (90 Morański), Tokarz (80 Orzechowski).
Limanovia: Bomba: Witek, Plata (46 Śmierciak), Nowak, K. Mus (73 G. Mus), Matlęga (46 Napora), Orłowski, Kurczab, Krzyżak (46 Matras), Lampart, Jacak.

Przez pierwszy kwadrans meczu gra toczyła się głównie od szesnastki do szesnastki. Obie drużyny więcej uwagi zwracały na obronę niż ataki. W 18 minucie błąd popełnił bramkarz Popradu, który chciał wybić piłkę, ale zrobił to tak źle, że ta spadła pod nogi Kurczaba. Na szczęście dla mineralnych nie trafił do pustej bramki. Kilka chwil później padł gol. Piłkę na pole karne dośrodkował Tokarz, a Pogórniak pięknym strzałem głową pokonał D. Bombę. Limanovia miała okazję do wyrównania, ale zabrakło precyzji.

Po zmianie stron Poprad zaatakował. Już w 48 minucie szansę na gola miał Tokarz, ale trafił w poprzeczkę, dobitka T. Bomby była też niecelna. W 52 minucie Tokarz znalazł się sam na sam z bramkarzem Limanovii, ale trafił w jego nogi. Kilka chwil później w sytuacji sam na sam znalazł się Polański, ale i on nie pokonał D. Bomby. Do remisu mógł doprowadzić G. Mus, ale będąc 5 metrów od bramki Popradu nie trafił czysto w piłkę. Wynik meczu ustalił Wilk, który wykorzystał podanie od Orzechowskiego.

Okazały puchar kapitanowi zespołu Poprad Tomaszowi Bombie wręczył burmistrz Muszyny Jan Golba. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Podgórniaka.

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.