,,Popatrzcie Państwo jaki mamy paskudny, sądecki rynek”. Mocne słowa Józefa Hojnora

,,Popatrzcie Państwo jaki mamy paskudny, sądecki rynek”. Mocne słowa Józefa Hojnora

,,Popatrzcie Państwo jaki mamy paskudny, sądecki rynek. To wyrzut sumienia i jednocześnie zobowiązanie włodarzy do podjęcia działań” – powiedział Józef Honor podczas konferencji prasowej będącej kolejną odsłoną kampanii wyborczej. Podobne zdanie wyraził kandydat na prezydenta Nowego Sącza, Ryszard Nowak, który podkreślił jak istotna jest rewitalizacja płyty rynku głównego.

Kandydat na prezydenta miasta zaznaczył, że cieszy go to, że obecny prezydent Ludomir Handzel podjął temat remontu sądeckiego ratusza, który zapewnieni osobom z niepełnosprawnością udogodnienia niezbędne do  korzystania z budynku. Podkreślił jednak, że rewitalizacja płyty rynku jest równie ważnym tematem, którym Ludomir Handzel się nie zainteresował.

Chcę by wróciły tutaj wszelkiego rodzaju imprezy, by odbywały się tutaj spotkania sądeczan. Chcę, żeby było to centrum przyciągające mieszkańców. Wróci tutaj choinka, wróci lodowisko. Sądeczanie podkreślają, że zlikwidowanie tych atrakcji było błędem. Jeżeli rynek będzie żył, będzie żyła cała starówka – przekonuje Nowak.

Dodaje on również, że ,,wyśmiewane” przez Ludomira Handzla budki znajdujące się przed ratuszem, to projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Trzeba szanować tę inicjatywę. Grupa Sądeczan przedstawiła projekt o nazwie ,,Kolorowe jarmarki”, który miał służyć zarówno mieszkańcom jak i przedsiębiorcom, aby mogli wystawiać swoje produkty oraz rękodzieła. Okazało się, że budki te nie były użytkowane. Prezydent nie zachęcił do tego mieszkańców – podkreśla Ryszard Nowak.

Były prezydent zaznaczał również, że nie widzi sensu w tworzeniu nowej siedziby dla władz miasta. Zaznaczył, że chciałby aby miejskie instytucje wróciły w jedno miejsce, czyli na rynek.

Karta nie tylko dla Nowosądeczan

Na konferencji prasowej poruszony został również temat Karty Nowosądeczanina oraz obaw mieszkańców związanych z możliwą jej likwidacją jeśli dojdzie do ewentualnej zmiany władzy.

Skoro Donald Tusk nie zabrał 800+ to ja nie zabiorę Karty Nowosądeczanina. Chcę ją wręcz uatrakcyjnić – nie będzie to Karta Nowosądeczanina a Karta Sądeczanina. Zostanie zmodyfikowana i rozbudowana – komentuje Ryszard Nowak.

Kalendarz planowanych wydarzeń na płycie rynku w Nowym Sączu, o którym mówiono podczas konferencji, znajduje się poniżej.

 

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Cel: zamienić ruinę w perłę, która zadziała jak magnes. Jest wizja [zdjęcia, dźwięk]

Reklama