Ponad 4,5 miliona dla sądeckiej ciepłowni na źródła energii przyjazne środowisku

Nowosądeckie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej otrzymało 4 635 963 zł z Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 r. na realizację projektu  pod hasłem „Nowe źródła energii w MPEC Nowy Sącz”.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani poseł Annie Paluch za wsparcie. Rozwój ciepła sieciowego i systemowego to redukcja niskiej emisji o 99%. Pani Poseł wie, że mamy ten problem i pewnie jeszcze wiele lat będziemy z nim walczyć, ale właśnie takie kroki powodują, że jest szansa na to, że odczujemy realną różnicę w powietrzu. Dziękuję pani Poseł za ogromne wsparcie, ale i zarządowi firmy MPEC za to, że wniosek został przygotowany prawidłowo i teraz mogę życzyć tylko dobrej realizacji – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

– Bardzo serdecznie gratuluję, cieszę się i jestem przekonana, że pieniądze zostaną właściwie spożytkowane. Mam nadzieję, że Sądeczanie odczują mniej zanieczyszczeń w powietrzu – powiedziała poseł Anna Paluch.

Zadania realizowane w ramach projektu:
– budowa drugiego kotła na biomasę,
– montaż paneli fotowoltaicznych z magazynem energii elektrycznej,
– likwidacja 8 kotłowni węglowych oraz starych kotłowni gazowych, przyłączenie budynków zasilanych z tych źródeł do miejskiej sieci ciepłowniczej ( ul. Śniadeckich , ul. Jana Pawła II, ul. Długosza, ul. Matejki).

źródło: biuro prasowe UM NS

Czytaj też:

W beskidzkie i gorczańskie lasy wyruszyły patrole Straży Granicznej i leśników

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.