Nowy Sącz: radny Fecko przekonuje do parkingu na ul. Berka Joselewicza

Na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza radny Grzegorz Fecko (Platforma Obywatelska)  zaproponował zniesienie zakazu parkowania na ulicy Berka Joselewicza. Argument radnego: bliskie położenie kościołów. 

Sądeczanie często i tłumnie odwiedzają pobliskie świątynie.

– Zlokalizowane w okolicy kościoły są ponadto cennymi zabytkami, które odwiedzają turyści – powiedział Fecko. Interpelował, aby zakaz parkowania przestał obowiązywać w niedziele oraz w dni świąteczne.

Inne zdanie ma na ten temat sądeczanka Anna Pietrusza.

– Tam brakuje miejsca, żeby mogła dojechać karetka pogotowia czy straż pożarna. Najchętniej wszyscy wjechalibyście księdzu pod ołtarz. To nie kino samochodowe. Ktoś widział w świecie, żeby pod zabytkowymi katedrami w zabytkowych uliczkach miast organizowano parkingi dla turystów? Wskazane jest raczej, żeby turyści po Nowym Sączu spacerowali. Nie ma sensu odbierać im ku temu okazji – komentuje sądeczanka Anna Pietrusza.

Za sprawy związane z parkowaniem odpowiada osobna jednostka: Sądecka Infrastruktura Miejska. Powołano ją w 2015 r. do usprawniania i uporządkowania zadań związanych z prowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania, zarządzania miejskimi targowiskami. gospodarką nieruchomościami i utrzymaniem innych obiektów użyteczności publicznej, np. miejskich szaletów.

 Czytaj także: Bez meldunku w Nowym Sączu nie ma abonamentu postojowego.

Fot. z arch. DTS 24.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.