Strażacka wieża do wyburzenia, a pod placem – podziemny parking

Maślany Rynek w Nowym Sączu - koncepcja

Prezydent Ludomir Handzel zaprezentował wczoraj koncepcję zagospodarowania Maślanego Rynku. Zakłada ona zburzenie budynków, które opuściła Straż Pożarna, stworzenie w tym miejscu parkingu i zagospodarowanie placu handlowego w nowoczesny sposób z utrzymaniem jego dotychczasowej funkcji. Aby można było przystąpić do metamorfozy placu i jego otoczenia, konieczna jest wymiana nieruchomości pomiędzy miastem, a Skarbem Państwa.

Moją intencją jest utrzymanie funkcji handlowej Maślanego Rynku, musimy jednak spowodować żeby to miejsce było estetyczne higieniczne i bezpieczne. Wystąpiłem do wojewody – bo teren dawnej siedziby Straży Pożarnej jest własnością Skarbu Państwa – z prośbą o zamianę tej nieruchomości na inną. Zaproponowałem do wymiany miejskie nieruchomości przy ulicy Gorzkowskiej i Sienkiewicza. Jest zrozumienie i przychylność ze strony wojewody dla tego pomysłu – powiedział wczoraj Handzel.

Wedle wstępnej koncepcji strażnica ma zostać wyburzona. Na jej miejscu powstanie parking. Pod Rynkiem Maślanym prezydent chciałby ulokować kolejny parking – podziemny, a ulicę Sobieskiego – wyprostować.

Przymiarki do metamorfozy Maślanego Rynku czynione były przez poprzedników Ludomira Handzla, między innymi przez Józefa Antoniego Wiktora i Ryszarda Nowaka. Za każdym razem kończyło się na koncepcji.

Oto wizualizacje najnowszej koncepcji zaprezentowane wczoraj przez obecnego prezydenta:

Czytaj też:

Co z mostem na Kamienicy? Brak pieniędzy na budowę, most tymczasowy zostanie na dłużej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.