Pomóż wybudować pomnik Danucie Szaflarskiej

Po śmierci słynnej aktorki Danuty Szaflarskiej, pochodzącej z Kosarzysk (powiat nowosądecki), pojawiło się kilka pomysłów, jak upamiętnić artystkę. Społeczny Komitet Upamiętnienia prowadzi zbiórkę na pomnik, który stanie w jej rodzinnej miejscowości – w Piwnicznej – Zdrój.

Na ten cel potrzeba 200 tysięcy złotych. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Danuta Szaflarska urodziła się 6 lutego 1915 roku, w Kosarzyskach. Jej kariera aktorska rozpoczęła się we wrześniu 1939 roku, a zakończyła w listopadzie 2016r. Zagrała ponad 80 ról teatralnych i 100 filmowych. Znana była m.in. z występów w Teatrze Telewizji, serialach telewizyjnych, ale także z słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Zmarła 19 lutego br., niemal dwa tygodnie po swoich 102 urodzinach. Była najdłużej pracującą polską aktorką. Zeszła ze sceny w wieku 101 lat. 

Teraz wielu ludzi chce, by jej pomnik przypominał przyszłym pokoleniom o tej niezwykłej, charyzmatycznej postaci.

,,Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na realizację projektu. Jako organizacja non-profit planujemy przeznaczyć nadwyżkę na rzecz wsparcia zdolnej młodzieży.
Zbiórka publiczna uzyskała aprobatę rodziny p. Szaflarskiej. Jej honorowym patronem jest prezes ZASP p. Olgierd Łukaszewicz” -pisze organizator zbiórki Dariusz Izworski.

O wcześniejszych pomysłach uhonorowania słynnej artystki pisaliśmy tutaj

Fot. Agnieszka Małecka

 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.