Piwniczna – Zdrój: Zbierają pieniądze na ławeczkę i pomnik Danuty Szaflarskiej

W Piwnicznej – Zdroju zawiązał się Społeczny Komitet Upamiętnienia Danuty Szaflarskiej. Komitet chce postawić ławkę, huśtawkę bądź pomnik upamiętniający aktorkę. Zbiórka pieniędzy na ten cel rozpoczęła się w minioną środę. Potrzeba 100 tys. zł. 

– Mamy w planach budowę ławeczki oraz pomnika Danuty Szaflarskiej. To na razie pomysł. Komitet organizacyjny zadecyduje jak będzie to wyglądało i w którym miejscu będzie postawione mówi burmistrz Piwnicznej – Zdroju Zbigniew Janeczek.

Pomysłów jest mnóstwo.

– Rozważana jest budowa ławki, huśtawki, pomnika. Jeżeli ten pomnik czy monument stanie na Rynku, potrzebna będzie zgoda konserwatora zabytków. Na razie skupiamy się na zebraniu pieniędzy. Potrzeba nam 100 tys. złotych. Póki co nie prowadzimy żadnych publicznych zbiórek, ale niewykluczone, że takową zorganizujemy – mówi reprezentujący Komitet Dariusz Izworski.

– Wciąż można nam jeszcze zgłaszać uwagi. Czekamy na nie. Ostateczną decyzję co do wyglądu obiektu podejmie córka pani Danuty, Maria Ekier – dodaje Izworski.

Akcję wspiera znany aktor, Olgierd Łukaszewicz.

– Z przyjemnością służyć będę radą, pomocą i dobrym słowem, od którego rozpoczynam naszą współpracę. Życzę Państwu budujących spotkań Komitetu, których prace zaowocują powstaniem jeszcze niejednego miejsca nie pozwalającego zapomnieć o artystce, która wyrosła z tej ziemi, o której nigdy nie zapomniała – pisze Łukaszewicz, Prezes Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich.

Pieniądze można wpłacać na konto w Banku Spółdzielczym w Piwnicznej – Zdroju. Numer konta: 68 8813 0004 2001 0000 0589 0001 

Funpage Społecznego Komitetu Upamiętniania Danuty Szaflarskiej na Facebooku można znaleźć TUTAJ

A już w sobotę, 22 lipca, o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej – Zdroju odbędzie się projekcja filmu produkcji węgierskiej z udziałem Danuty Szaflarskiej pt. “Mamuśka i inni pomyleńcy w rodzinie”. Wstęp wolny. 

***

Danuta Szaflarska przyszła na świat w Kosarzyskach. 6 lutego tego roku skończyła 102 lata. Odeszła na zawsze 19 lutego. Jej pogrzeb odbył się 28 lutego. Artystkę żegnali członkowie rodziny, przyjaciele, współpracownicy, przedstawiciele świata polityki oraz artyści scen polskich.

O pogrzebie aktorki pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Z arch. DTS, Społeczny Komitet Upamiętnienia Danuty Szaflarskiej, Wikipedia. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.