Pomóż, tym którzy ucierpieli w nawałnicy. Dołącz się do zbiórki artykułów!

Nawałnica, która przeszła 11-12 sierpnia przez północną Polskę pozostawiła za sobą tragiczne żniwo. W Sośnie wiele rodzin zostało bez dachu nad głową, z tego powodu część z nich mieszka w samochodach. Bez prądu, wody, praktycznie z niczym. Jakub Bocheński i Emilia Myrlak organizują zbiórkę artykułów, które wyślą kurierem do Gminnego Domu Kultury w Sośnie.

-To zwykły odruch serca. Jestem przekonany, że gdyby taka tragedia spotkała Sądeczan to osoby z innych części Polski również okazałyby wsparcie– mówi Jakub Bocheński.

Brakuje praktycznie wszystkiego od materiałów do zabezpieczenia uszkodzonych domów, przez narzędzia do usuwania szkód typu piły spalinowe, łopaty, grabie taczki, a kończąc na środkach higieny osobistej, ubraniach a także jedzeniu. Osoby, które chcą dołączyć do zbiórki, proszone są o kontakt pod nr 694-266-005.

Pomoc instytucji państwowych jest niestety niewystarczająca.

-Oprócz pomocy instytucji publicznych niezbędna jest zwykła pomoc ludzka. Niestety pomoc Państwa nie zawsze dociera właściwie i nas czas. Osoby mieszkające w pobliżu są w stanie przybyć na miejsce i pomagać bo jak mówią sami poszkodowani  – brakuje rąk do pracy i każda osoba do pomocy jest na wagę złota – dodaje Jakub

Biorąc jednak pod uwagę odległość Nowego Sącza od terenów poszkodowanych logiczne wydaje się zorganizowanie zbiórki materiałów na terenie Sądecczyzny i wysyłka na przykład kurierem. Ewentualnie rozważymy organizacje własnego transportu zależnie od ilości zgromadzonych darów -wyjaśnia.

Potrzebne są:

-koce, materace,
-żywność, która nie wymaga przyrządzania: dżemy, konserwy itd
– ręczniki,
– pościele,
– papier toaletowy,
– płyny do naczyń,
– worki na śmieci,
– środki higieny osobistej
– łańcuchy do pił oraz paliwo,
– olej do smarowania łańcuchów,
– mieszanka do rozcieńczania paliwa,
– rękawiczki robocze,
– plandeki, folie do przykrywania dachów,
– folia spożywcza,
– miotły,
– grabie,
– taczki,
– latarki,
– baterie,
– jednorazowe naczynia i sztućce…

Dla osób, które również chcą wspomóc finansowo:
https://pomagam.pl/dlasosna

Na bieżąco możecie sprawdzać, na profilu facebookowym utworzonym specjalnie na ten cel, jakie artykuły są obecnie potrzebne.

https://www.facebook.com/groups/1941661519428996/

Fot: https://www.facebook.com/groups/1941661519428996/

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.