Turysta wszedł na krzyż na Giewoncie

Turysta wszedł na krzyż na Giewoncie

Byliście w ostatnich dniach na Giewoncie? Być może widzieliście coś, co pomoże w zidentyfikowaniu śmiałka, który narażając życie swoje i innych wspiął się na krzyż na szczycie góry?

Mężczyzny poszukuje Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz z policją i strażą graniczną. Za ten wybryk grozi mu kara grzywny.

– Staramy się ustalić jego dane personalne. Śledzimy także media, bo ktoś może zamieścić kolejny filmik lub zdjęcia. Te, które posiadamy, niestety są niewyraźne – mówi Komendant Straży Parku, Edward Wlazło.

– Pani, która była świadkiem zdarzenia zeznała, że mężczyzna miał 25-28 lat. Po wypiciu trzech puszek piwa chciał popisać się przed kolegami i dziewczyną. Zachował się bezmyślnie i nieodpowiedzialnie. Mogło dojść do utraty życia i zdrowia, nie tylko jego, ale i innych, bo pod krzyżem był tłum – dodaje Komendant.

Mężczyzna wspiął się na wysokość około 15 metrów. Zdarzenie zostało nagrane przez świadków, wysłane do straży parku i zamieszczone w internecie.

Tatry są dla wszystkich, ale musimy zachować zdrowy rozsądek. – Edward Wlazło stwierdza również, że krzyż na Giewoncie jest dla wielu osób miejscem sakralnym, stanowiącym ważny symbol i nie powinno się go znieważać.

 

film zamieszczony na kanale Youtube przez Tygodnik Podchalański

fot. screenshot z filmu

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama