Polska gospodarka w pandemii – co zrobić, aby przetrwała?

W obliczu zbliżającego się nieuchronnie kryzysu gospodarczego związanego ze skutkami epidemii koronawirusa  pamiętajmy, że nasz potencjał gospodarczy zależy od siły i solidarności nas wszystkich.

Renault2

W obecnej rzeczywistości wydaje się, że to co się dzieje, jest poza nami, że nie mamy na to żadnego wpływu. Pozory – jak to w życiu, często złudne. Jeżeli będziemy zdyscyplinowani i przystosujemy się do nowych zasad jesteśmy w stanie spowolnić i zmniejszyć rozprzestrzenianie się epidemii – nie tylko w wymiarze naszego zdrowia, ale także w odniesieniu do całej gospodarki.

Takie czasy globalnego kryzysu pokazują, że lepiej przetrwać tym krajom , które mają rodzimą produkcję. Do tej pory maseczki ochronne produkowali tylko Chińczycy, bo nikt w Europie nie był w stanie konkurować z nimi niską ceną. Natomiast kryzys pokazuje, że cena to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze własna, rodzima gospodarka. Polskie małe firmy, które nie mają takich korzyści skali jak globalne koncerny, bez wsparcia rodzimych konsumentów nie są w stanie konkurować tylko i wyłącznie niską ceną. Dobrze byłoby jakby z tej kryzysowej sytuacji odrobili lekcje nie tylko rządzący, ale również konsumenci.

Od naszych codziennych działań i decyzji zależą siła i bezpieczeństwo polskiej wspólnoty ekonomicznej, której jesteśmy częścią. Obecny czas wymaga zdecydowanych działań wszystkich Polaków.

Dla rozpoczęcia procesu zmian w naszym kraju potrzebna jest świadoma zmiana naszego postępowania.

Co możemy wspólnie zrobić, aby uchronić naszą gospodarkę?
1. Podejmuj świadome decyzje konsumenckie – z uwzględnieniem wszystkich korzyści związanych z zakupem potrzebnego Ci dobra.
2. Kupując pamiętaj, że nie decydujesz się tylko na konkretny produkt, ale także podejmujesz decyzję, w którym kraju „sponsorujesz” miejsca pracy.
3. Szczególnie teraz musimy pamiętać, że gramy o najwyższą stawkę. O naszą przyszłość, stabilizację, miejsca pracy i comiesięczną wypłatę na koncie. Dlatego tak ważne jest wspieranie naszej polskiej, rodzimej gospodarki.
4. Wybierając daną markę produktu pamiętaj, że powiększasz bogactwo kraju, z którego ta marka pochodzi.
5. Sprawdź, kto jest właścicielem sklepu, w którym kupujesz, czyją wspólnotę wspierasz na: www.polskiemarki.info
6. Sprawdź, kto jest właścicielem mediów, które czytasz i oglądasz, aby sprawdzić, kogo interes reprezentują?
7. Pamiętaj, że wybierając kanał w telewizji, w pewien sposób go sponsorujesz, gdyż wpływy z reklam trafiają do właściciela danego kanału.
8. Uwierz w wysoką jakość polskich produktów, a tym samym w wysoką jakość Twojej pracy.
9. Weryfikuj dokładnie jakość polskich produktów, które mogą być dużo lepsze od zagranicznych odpowiedników.

Polacy od zarania dziejów potrafią jednoczyć się w trudnych czasach. Także teraz wykazują się solidarnością, pomagają sobie. Nasz kraj też potrzebuje podobnej pomocy. Nasze zaangażowanie i świadomość gospodarcza są ratunkiem dla naszej rodzimej gospodarki, a także zminimalizowania skutków kryzysu. Po zakończeniu epidemii zrób coś dla siebie, swojej rodziny, a także dla swojej Ojczyzny. Spędź wakacje w Polsce, zjedź smaczny obiad w polskiej restauracji. Wspieraj firmy, które miały trudności z powodu braku sprzedaży.

materiał partnera

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.