Katarzyna Zielińska – nominowana w Rankingu GLG im. Danuty Szaflarskiej

Katarzyna Zielińska – nominowana w Rankingu GLG im. Danuty Szaflarskiej

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2019:

Aktorka, piosenkarka. Urodzona w Limanowej, związana przez wiele lat ze Starym Sączem. Bardzo popularna i lubiana przez widzów, co zawdzięcza rolom komediowym w serialach i filmach kinowych. Umiejętnie kieruje swoją karierą, stawiając sobie coraz większe wyzwania. 2019 z pewnością stanowił dla niej pewnego rodzaju przełom. Wystawiony w teatrze Roma spektakl muzyczny „Nowy Jork. Prohibicja”, którego jest producentką i w którym gra pierwsze skrzypce, okazał się wielkim sukcesem. Także pośród krytyków, którzy docenili profesjonalizm i dojrzałość produkcji. Zielińska udowodniła tym samym, że można stworzyć dzieło stricte rozrywkowe, znajdujące się w samym środku głównego nurtu, nie popadając przy tym w banał. Serial „Zawsze warto”, w którym gra jedną z głównych ról, porusza bardzo ważne problemy społeczne, jak przemoc wobec kobiet czy choroby nowotworowe. Serial otrzymał w tym roku Telekamerę Teletygodnia. Zaś Katarzyna Zielińska, która była nominowana w kategorii najlepsza aktorka, zajęła trzecie miejsce.

Z Sądecczyzną wiąże mnie:

Urodziłam w Limanowej, mieszkałam i wychowałam w Starym Sączu. Tam wciąż mieszkają moi rodzice i rodzina. W Starym Sączu spędzam święta, jeżdżę na ferie, wakacje. Kocham tę przestrzeń, spokój i góry. Tam ładuję akumulatory.

Hobby i ciekawostki z życia prywatnego i zawodowego

Mam to szczęście, że hobby jest moja pracą: czyli to film i teatr. W wolnych chwilach uwielbiam czytać i cieszę się, że moi synkowie też kochają książki. Nie zasną bez bajki. Lubimy też spacery, jazdę na rowerze.

Fot. Polsat/Krzysztof Dubiel