Koronawirus storpedował żeglarskie mistrzostwa!

Dla Jolanty Ogar-Hill  reprezentantki Polski żeglarstwie w klasie 470, uczestniczki Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 ten rok jest niezwykle ważny z uwagi na mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie.

Renault2

Przygotowania do mistrzostw świata rozpoczęły się na poczatku roku od zgrupowania w Portugalii. Ostatnim etapem były treningi w Hiszpanii, gdzie miały sie odbyć w tym miesiącu mistrzostwa świata.

- Jeszcze kilka dni temu przygotowywałyśmy sprzęt do pomiarów przed mistrzostwami Świata. Zastanawialiśmy się co musiałoby się wydarzyć aby odwołać zawody na 3 dni przed startem. Teraz już wiemy. Koronawirus i stany wyjątkowe wprowadzone w europejskich krajach. Stanęliśmy przed trudną decyzją co robić? - komentuje duet Jolanta Ogar-Hill - Agnieszka Skrzypulec.

Załoga wykorzystując dogodne warunki trenowała. Ochrzczono również nową łódkę - Mr Milk. Matką Chrzestną została Chuchie Hill. 

W głowach coraz częściej pojawi się jednak myśl o powrocie do domu i zakończeniu treningów przynajmniej na jakiś czas.

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.