Polisy, ubezpieczenia – ważna rzecz

Polisy, ubezpieczenia – ważna rzecz

W ciągu całego życia zdarzają się nieprzewidziane zdarzenia, przed którymi każdy stara się chronić siebie i swoich bliskich. Najpoważniejszym jest nieoczekiwana śmierć. Z tego powodu wykupienie polisy na życie staje się sposobem na zagwarantowanie sobie i swoim najbliższym finansowego zabezpieczenia. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Sprawdź.

Polisa na życie – elastyczne oferty

Dzisiejsze oferty ubezpieczenia na życie są kompleksowe i elastyczne. Każdy może wybierać i korzystać z szerokiej gamy polis, które mają na celu zabezpieczenie finansowe wszelkiego rodzaju sytuacji związanych z jakością życia ubezpieczonego, a nie tylko wypłatę odszkodowania po jego śmierci. Oczywiście wariant podstawowy polisy na życie zabezpiecza najczęściej tylko przed zgonem, ale wykupienie pakietów rozszerzonych, daje większą ochronę. Można np. znaleźć ubezpieczenie czasowej lub trwałej niepełnosprawności oraz wsparcie w przypadku pobytu w szpitalu, rehabilitacji po przebytym urazie, a nawet narodzin dziecka.

Ubezpieczenie na życie – miesięczny koszt

Cena miesięcznej składki często jest decydująca przy wyborze polisy na życie. W przypadku ubezpieczenia na życie znajdziesz produkty z sumą ubezpieczenia oraz ze składką wyższą lub niższą, w zależności od Twoich potrzeb i możliwości zarobkowych na każdym etapie życia. Wysokość składki zawsze odpowiada za stan wypłaty późniejszego odszkodowania. Aby sprawdzić, ile kosztuje polisa na życie, najlepiej skorzystać z kalkulatora takich wyliczeń. Podanie kilku podstawowych wiadomości o sobie takich jak wiek, wykonywany zawód, miesięczne dochody, zakres ochrony, posiadanie dzieci sprawi, że porównywarka dobierze najkorzystniejsze oferty do Twoich potrzeb. Koszt miesięcznej raty może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Polisa na życie – w grupie zawsze taniej

Dobrym pomysłem zaoszczędzenia na opłatach za raty polisy jest skorzystanie z opcji grupowych ubezpieczeń otwartych. Chodzi o to, że każda osoba indywidualna może przystąpić do grupówki tak jak ma to miejsce w wielu firmach. Wówczas cena miesięcznej składki jest niższa. Oczywiście kwestia jej ostatecznej wartości zależy od wybranych wariantów i sumy ubezpieczenia. Przykładowo w polisie otwartej grupowej jedna osoba zapłaci miesięcznie 30 zł (Ergo Hestia) przy odszkodowaniu z tytułu śmierci na kwotę 25 000 zł. To najtańsza opcja, aczkolwiek wiele innych, które można sprawdzić w kalkulatorze ofert, nie przekracza 100 zł, nawet przy wyższych sumach ubezpieczenia.

Zawsze warto poznać szczegóły i rozszerzenia danej oferty na inne aspekty i więcej osób. W tej samej polisie ubezpieczeniowej możesz ubezpieczyć różne sytuacje i każdej z nich przyznać inny poziom odszkodowania. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje podstawowa kwota ubezpieczenia i gwarancji wypłaty odszkodowania. Do niej można zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie, aby lepiej reagować na sytuacje tak specyficzne, jak wypadek drogowy lub operacja chirurgiczna.

Ubezpieczenie na życie a uposażeni

Wykupujesz ubezpieczenie na życie i zastanawiasz się co dalej? Kto otrzyma wypłatę odszkodowania? Wszystko zależy od tego do kogo zostało przypisane uposażenie na podstawie zawartej umowy. Dzieci są zazwyczaj najczęstszymi beneficjentami ubezpieczenia na życie zaraz po partnerze życiowym lub współmałżonku. Pamiętaj jednak, że masz prawo wybrać w swoim ubezpieczeniu, kto będzie konkretnym odbiorcą rekompensaty za Twoją śmierć. Osoby samotne niekiedy uposażają członków dalszej rodziny np. dzieci rodzeństwa, wnuki lub fundacje. Pamiętaj jednak, że rozszerzone pakiety polisy na życie uprawniają do pobrania odszkodowania przez samego ubezpieczonego. Dotyczy to takich sytuacji jak poważne zachorowanie, leczenie szpitalne, wypadek przy pracy, rehabilitacja, trwałe inwalidztwo itp.

Wykupienie polisy na życie pozwala żyć spokojniej w odniesieniu do konkretnych zagrożeń, z którymi mierzysz się na co dzień: choroby, wypadki lub śmierć naturalna. Daje zabezpieczenie finansowe nie tylko Twoim bliskim, ale także i Tobie, gdy tego najbardziej potrzebujesz.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama