Policjanci znów prowadzą akcję na drogach

Dziś policjanci po raz kolejny prowadzą na drogach ogólnopolskie działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Akcja odbywa się już po raz ósmy w tym roku. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale nie będą przy tym przymykać oczu na piratów drogowych i wszelkie zachowania niezgodne z prawem.

Renault2

Policja przypomina, że kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych. Najwięcej wypadków z udziałem pieszych ma miejsce właśnie tam, gdzie powinni być oni bezpieczni. Kierujący muszą również zwiększyć swoją czujność, zbliżając się do przejazdów dla rowerzystów.

Jednak bezpieczeństwo na drodze nie zależy tylko od kierowców. Piesi i rowerzyści powinni też sami zadbać o swoje zdrowie i życie. Elementy odblaskowe, jak noszone na ręce opaski czy po prostu odbijające światło elementy odzieży często mogą uratować, podobnie jak obowiązkowe oświetlenie roweru.

Ostatnia akcja pn. ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" miała miejsce 31 lipca. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

Jak informują dziś policjanci - Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

fot. KMP w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.