Policjanci z Irlandii wieźli dary do Ukrainy. W Nowym Sączu potrzebowali pomocy

Policjanci z Irlandii wieźli dary do Ukrainy. W Nowym Sączu potrzebowali pomocy

konwój z Irlandii

Irlandzcy policjanci zorganizowali zbiórkę dla Ukrainy. Do inicjatywy dołączyli członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Irlandii oraz liczne osoby i firmy. W sumie zebrano dary o wartości około 5 milionów euro. 1 kwietnia konwój miał przekroczyć polsko-słowacką granicę, ale pojawił się problem.

– Żeby przewieźć do Ukrainy agregaty prądotwórcze, leki, środki opatrunkowe i sprzęt niezbędny do funkcjonowania placówek medycznych, policjanci wykorzystali 10 służbowych busów i ciężarówkę. Konwój, który miał przekroczyć granicę polsko-słowacką w Muszynce, zatrzymał się w Nowym Sączu 1 kwietnia. Powodem była awaria koła w jednym z samochodów – relacjonują sądeccy policjanci.

Funkcjonariusze z Nowego Sącza oraz lokalni członkowie IPA ruszyli z pomocą. Zadbali o pomoc techniczną oraz nocleg dla Irlandczyków. W sobotę rano mundurowi z Zielonej Wyspy spotkali się z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Następnie ruszyli w dalszą drogę.

Kiedy okazało się, że trasa w okolicy przejścia granicznego w Muszynce będzie przez dłuższy czas nieprzejezdna z powodu śmiertelnego wypadku (więcej TUTAJ), sądeccy funkcjonariusze postanowili pilotować konwój do Leluchowa. Tam Irlandczycy przekroczyli granicę. Transport z darami mieli rozładować na granicy słowacko-ukraińskiej.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Twierdził, że narkotyki znalazł przed sklepem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.