Policjanci przemierzą 1000 kilometrów na rowerach. Wszystko dla czteroletniej Zosi

Policjanci przemierzą 1000 kilometrów na rowerach. Wszystko dla czteroletniej Zosi

Kpp Gorlice, kilometry dla Zosi

Podczas swojego urlopu trzech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przejedzie na rowerach 1000 kilometrów. Wszystko po to, by zbierać pieniądze na leczenie chorej Zosi Cieślak – córki koleżanki z komendy. 

Zosia urodziła się 22 września 2018 roku roku w Zakopanem. W drugim miesiącu życia zdiagnozowano u niej padaczkę, wzmożone napięcie mięśniowe, a później – nieprawidłowości w ciele modzelowatym, opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka od 3 miesiąca życia jest pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów, przeszła liczne badania, jednakże do dnia dzisiejszego nie postawiono ostatecznej diagnozy.

,,Od trzeciego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana dzięki czemu małymi kroczkami zdobywa kolejne sprawności. Obecnie Zosia ma 4,5 roku porusza się na wózku inwalidzkim, porozumiewa się dzięki gestom Makaton* i poprzez elektroniczny syntezator mowy. Wymaga całodobowej opieki oraz wsparcia” – relacjonuje asp. szt. Gustaw Janas, rzecznik KPP Gorlice.

Policjanci na pomoc Zosi

Mł. asp. Dawid Roman, mł. asp. Dawid Boczoń, sierż. szt. Tomasz Gorzkowicz oraz emerytowany funkcjonariusz Marek Opiekun z KPP Gorlice podczas urlopu zamierzają pokonać 1000 kilometrów. W trasę ruszyli dzisiaj (9 maja) z  miejscowości Wołosate w województwie podkarpackim. Zakończenie jednośladowej eskapady planowane jest na 16 maja w Świnoujściu w województwie zachodniopomorskim. W trakcie tych 8 dni mają do pokonania dystans tysiąca kilometrów, przejeżdżając przez 36 powiatów w 7 województwach.

,,Ta rowerowa przygoda ma jednoczenie posłużyć czemuś dobremu. W jej trakcie policjanci planują zebrać pieniądze na leczenie, rehabilitację, sprzęt medyczny oraz lekarstwa dla  Zosi, córeczki koleżanki – także policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Gorlice” – informuje rzecznik prasowy KPP Gorlice asp. szt. Gustaw Janas.

Wczoraj (8 maja) w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się spotkanie biorących udział w akcji policjantów z Zosią i jej mamą, w czasie którego dziewczynka otrzymała na pamiątkę policyjną maskotę inspektora Wawelka. Została też przeprowadzona zbiórka wśród gorlickich funkcjonariuszy i pracowników Policji.

,,Zachęcamy wszystkich policjantów i pracowników Policji z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz zachodniopomorskiego przez które przebiega trasa rajdu o wsparcie tej akcji. Zosia znajduje się obecnie pod opieką: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przez cały rok można przekazywać darowizny na jej rzecz wykorzystując do tego poniższy rachunek bankowy: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 35796 Ciślak Zofia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia” – zachęca do pomocy asp. szt. Gustaw Janas.

* Makaton – brytyjski program językowy sporządzony do kontaktów z osobami mającymi trudność z porozumiewaniem się i uczeniem. Jest formą komunikacji totalnej z wykorzystaniem mowy, gestu i symboli graficznych

Czytaj także:

klik

Droga między Barcicami a Młodowem do przebudowy. Znikną niebezpieczne zakręty

źródło KPP Gorlice
Fot. KPP Gorlice 

Reklama