Policjanci dostali na gwiazdkę nowe auta. Zobacz czym będą jeździli

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk podziękował dzisiaj staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu oraz samorządowcom z siedmiu gmin za dofinansowanie zakupu nowych radiowozów, które będą wykorzystywane w służbie przez policjantów z Nowego Sącza i komisariatów z terenu Sądecczyzny.

wsb3

Trzy nowe radiowozy wyprodukowane w tym roku zostały zakupione w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu samorządów, natomiast Toyota Land Cruiser, w całości z budżetu Policji.

Co roku dofinansowujemy zakup samochodów dla sądeckiej Policji – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Służby mundurowe muszą dysponować nowoczesnym i sprawnym sprzętem, aby dobrze wypełniać swoją misję. W tym roku przekazaliśmy 60 tysięcy złotych, a w przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy nieco więcej pieniędzy na zakup policyjnych samochodów.

Dofinansowane przez starostę nowosądeckiego oraz władze samorządowe dwa radiowozy marki KIA Sportage z napędem na cztery koła trafią do dwóch posterunków Policji: w Korzennej i Nawojowej. Ich zakup dofinansowały gminy Korzenna i Grybów oraz Łabowa i Nawojowa.

Trzeci radiowóz marki Hyundai i30, dofinansowany przez Starostwo Powiatowe oraz gminy: Stary Sącz, Łącko i Podegrodzie trafi na stan Komisariatu Policji w Starym Sączu, jednak będzie również wykorzystywany w służbie na terenie Łącka i Podegrodzia.

Samochody poświęcił ks. dr Jerzy Jurkiewicz – Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]