Nowy Sącz. W Komendzie Miejskiej Policji polała się krew [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. W Komendzie Miejskiej Policji polała się krew [ZDJĘCIA]

Polała się krew na Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Sądeccy policjanci wzięli udział w akcji pod hasłem ,,105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji”, która ma upamiętnić powstanie formacji na terenie województwa małopolskiego. Dzień zakończono wynikiem 14 litrów oddanej krwi. Cennym darem podzieliły się 32 osoby.

Przed komendą od godziny 8:00 ustawili się w kolejce funkcjonariusze policji, mundurowi z Zakładu Karnego, Straży Miejskiej i cywile. Bohaterów bez peleryn przybyło finalnie 32. Oddali ponad 14 litrów życiodajnego płynu.
To nie koniec akcji, której celem jest uzbieranie 105 litrów krwi z całej Małopolski. Można wziąć w niej udział do końca lipca.
Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały krew w sądeckiej komendzie Policji, a jednocześnie zachęcamy do dalszego włączania się w tę szlachetną inicjatywę, którą można wspierać do końca lipca, oddając krew w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew w ramach akcji „105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji” (ma nadany indywidualny numer K 105)” – informują sądeccy funkcjonariusze.

Czytaj też:

Ministerstwo Nauki ma zamykać kierunki lekarskie niespełniające wymagań. Sądecka uczelnia ściga się z czasem i szykuje do kontroli

Reklama