Nowy Sącz: Francis Tuan w sobotę w Spóźnionym Słowiku

Francis Tuan to pseudonim Fryderyka Nguyen, muzyka o polsko-wietnamskich korzeniach. Artysta uprawia muzyczny recykling grając na wietnamskich etnicznych instrumentach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę, wykorzystując m.in. współczesną technikę loopowania. Dzięki temu, piosenki które śpiewa, zawierają w sobie nutę nostalgii i taneczny rytm, gdzie retro brzmienia współbrzmią z z elektroniką.

Na początku 2017 roku ukazał się mini album Francisa Tuana "Poems" zawierająca muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake. Wydawnictwo zostało gorąco przyjęte przez krytyków i dziennikarzy.

GoldenEgo

Utwór „I Thank You God for Most This Amazing” grają polskie rozgłośnie, a we wrześniu był w radiowej Trójce "piosenką dnia".

Teledysk do utworu możecie obejrzeć poniżej. Francis Tuan podbija serca widzów kolejnych, muzycznych festiwali. Grał m.in na Openerze i fetiwalu Fama w Świnoujściu.

Koncert Francisa Tuana odbędzie się już jutro, w sobotę 14 kwietnia w kawiarence Spóźniony Słowik na nowosądeckich Plantach. początek o godz. 20.

(em)

 

Wypowiedz się w tej sprawie