Nowy Sącz: Francis Tuan w sobotę w Spóźnionym Słowiku

Francis Tuan to pseudonim Fryderyka Nguyen, muzyka o polsko-wietnamskich korzeniach. Artysta uprawia muzyczny recykling grając na wietnamskich etnicznych instrumentach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę, wykorzystując m.in. współczesną technikę loopowania. Dzięki temu, piosenki które śpiewa, zawierają w sobie nutę nostalgii i taneczny rytm, gdzie retro brzmienia współbrzmią z z elektroniką.

KorzennaW2020

Na początku 2017 roku ukazał się mini album Francisa Tuana "Poems" zawierająca muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake. Wydawnictwo zostało gorąco przyjęte przez krytyków i dziennikarzy.

Utwór „I Thank You God for Most This Amazing” grają polskie rozgłośnie, a we wrześniu był w radiowej Trójce "piosenką dnia".

Teledysk do utworu możecie obejrzeć poniżej. Francis Tuan podbija serca widzów kolejnych, muzycznych festiwali. Grał m.in na Openerze i fetiwalu Fama w Świnoujściu.

Koncert Francisa Tuana odbędzie się już jutro, w sobotę 14 kwietnia w kawiarence Spóźniony Słowik na nowosądeckich Plantach. początek o godz. 20.

(em)

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.