Pojemne *NaCzynie* pomieściło wielu artystów! Nowa płyta sądeckich muzyków: Arkadio i Micza

Pojemne *NaCzynie* pomieściło wielu artystów! Nowa płyta sądeckich muzyków: Arkadio i Micza

Z miłości do muzyki, pasji tworzenia i wzajemnej sympatii powstała płyta o dwuznacznym tytule „NaCzynie„. Dwaj sądeccy artyści: Arkadio i Miczu postanowili wspólnie coś nagrać i zaprosić do współpracy „grube ryby” polskiej sceny muzycznej. Udało się. Dziś, 1 grudnia płyta ma swoją oficjalną premierę!

10 utworów z gościnnym udziałem: Adama Sztaby, Grzegorza Turnaua, Łukasza Golca, Natalii Niemen, Kamila Radzimowskiego, Darka Malejonka, Bosskiego Romana, Roberta Litza Friedricha i Agi Damrych składa się na piękną całość. Głęboki przekaz w warstwie tekstowej sprawia, że płyta jest interesująca i realizuje pewną misję…

– Płyta oparta jest na uczynkach miłosierdzia względem duszy. To była nasza podstawowa inspiracja i każdy utwór oprócz pierwszego i ostatniego jest tym uczynkiem.  Podchodziliśmy jednak do tego uczynku z bardzo praktycznej strony. Przykładem może być choćby utwór ” Radada” z Łukaszem Golcem, który odnosi się do uczynku „wątpiącym dobrze radzić”, a opowiada o tym, żeby nie dawać głupich rad i nie radzić na próżno – mówi Arkadio

Głównym przesłaniem płyty jest apel, aby budować swoje życie na czynie, a nie na pustych słowach. Każdy utwór inspiruje do tego, aby wcielać w życie górnolotnie brzmiące uczynki miłosierne względem duszy. Nie jest to takie trudne. Praktyczne podejście do tematu zmienia perspektywę postrzegania wyzwania.

Nazwa płyty, która w zależności od podziału sylab nabiera innego znaczenia, ale także tytuły poszczególnych utworów są pewnego rodzaju zabawą słowem. Dzięki takim zabiegom, ale także dzięki wykorzystaniu poezji śpiewanej „NaCzynie”jest również pochwałą dla języka polskiego. Jeden z flagowych reprezentantów tego muzycznego nurtu – Grzegorz Turnau również pojawił się na płycie.

– Współpraca z Grzegorzem Turnauem wydawała się być operacją najtrudniejszą z możliwych natomiast okazała się być najprostszą. Jako laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2013 miałem okazję śpiewać z panem Grzegorzem na jednej scenie. Ta relacja zrodziła się wiec już wcześniej i od tego czasu mamy ze sobą stały kontakt. Moim marzeniem jako producenta muzycznego było stworzenie bitu w oparciu o sampel z utworu „Cichosza” – mówi Michał Ziomek  -„Miczu”

I udało się spełnić marzenia. Piosenka brzmi niesamowicie, a sample zagrane na pianinie, które stały się fundamentem utworu są szczególnie bliskie sercu Michała, któremu w genach przekazano talent do gry na instrumentach klawiszowych po dziadku – organiście.

Sam Grzegorz Turnau, kiedy otrzymał nagranie był zachwycony i bez zastanowienia zgodził się na wykorzystanie swojego utworu.

Na płycie pojawi się także orkiestracja Adama Sztaby, z którym wcześniej Arkadio przy okazji Światowych Dni Młodzieży wystąpił na scenie Tauron Areny.  Efektem ich współpracy jest piosenka „POCIECHszyciel” i kilp.

Jak mówią twórcy, płyta powstawał dosyć długo, bo od grudnia 2015 r, ale została dopracowana do najmniejszego szczegółu. Jednogłośnie podkreślają, że to nie jest zwykła płyta hip-hopowa, którą słucha się raz i odkłada na półkę. Jest przepełniona treścią i bardzo zależało nam, żeby słuchacz chciał do niej wracać. Ludzie, którzy mieli okazję posłuchać jej wcześniej, chętnie do niej wracają zatem jest to dla nas pozytywny sygnał- mówi Arkadio.

Od dziś płyta dostępna jest w sieciach sklepu Empik, a także na stronie internetowej: www.rtck.pl. Można ją zamówić także z opaską w pakiecie. Niebawem w sieci pojawią się 3 nowe klipy do piosenek: z Łukaszem Golcem, Darkiem Malejonkiem i Agnieszką Damrych.

Płyty zamówione przedpremierowo składają się też w dziesiątej części zysku na Szlachetną Paczkę, która jest patronem medialnym płyty.